درب اتوماتیک پارکینگ

آتادر برند تخصصی که فعالیت خود را در زمینه سیستم‌های حفاظتی و نظارتی بخصوص انواع درب اتوماتیک درسال ۹۳ آغاز کرده است. برای خرید درخواست نصب و قیمت انواع مختلف درب اتوماتیک پارکینگ میتوانید از این برگه اقدام کنید.

در این صفحه از آتادر برای ارائه خدمات نصب خرید و قیمت درب اتوماتیک پارکینگ تهیه و تنظیم شده است . 

در صورت نیاز به مشاوره سریع با شماره‌های موجود در وبسایت تماس بگیرید.

چرا باید از درب اتوماتیک پارکینگ استفاده کرد؟

امروزه درب اتوماتیک به یک ابزار برای به روز و مدرن جلوه دادن یک مجموعه به حساب آمده و خیلی بیشتر از قبل در سطح شهر به چشم می‌خورد و دلایل اصلی آن هم چیزی جز زیبایی و قیمت مناسب نبوده است.

آیا تنها زیبایی و مقرون به صرفه بودن درب اتوماتیک دلیل محبوبیت و تعدد استفاده از این نوع درب است؟ مطمئنا این‌ موارد تنها دلیل این محبوبیت نیست در ادامه به باقی مزایای درب اتوماتیک می پردازیم و پاسخ این سوال را خواهیم داد که چرا باید از درب اتوماتیک استفاده کنیم؟

مزیت‌های استفاده از درب اتوماتیک چیست؟

نظر سنجی‌ها و مطالعات این نتیجه را حاصل کرده است که علاقه عموم برای ورود و خروج و تردد بیشتر به سمت درب‌های اتوماتیک پارکینگ است و بسیاری از مردم درب اتوماتیک پارکینگ را به درب‌های سنتی ترجیح می‌دهند. سازمان‌ ها و ساختمان‌هایی که نصب درب اتوماتیک برای آن‌ها توصیه می‌شود عبارتند از: فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، مراکز خرید و فروشگاه‌ها و بسیاری موارد دیگر که احتمالا بسیار به چشمتان خورده است.

سوالات متداول مشتریان

استفاده از درب اتوماتیک در فروشگاه‌ها برای مشتریان و صاحبان کسب و کار راحت تر است. دو فروشگاه را در کنار هم تصور کنید. یکی از این فروشگاه‌ها مجهز به درب اتوماتیک است و فروشگاه دیگر از درب معمولی و به اصطلاح دستی استفاده می‌کند. در فروشگاه دوم، مشتریان برای ورود و خروج مجبورند وسایل خود را زمین بگذارند و درب را از طریق دستگیره و ابزار موجود باز یا بسته کنند. ولی در فروشگاه با درب اتوماتیک این مشکل وجود ندارد.

هزینه خرید و یا اجاره مکان تجاری برای راه اندازی کسب و کار در شهرهای بزرگ زیاد است و در اکثر موارد قسمت بزرگی از سرمایه تخمین زده شده برای شروع کسب و کار را به خود اختصاص می‌دهد. همین موضوع باعث شده است تا صاحبان کسب و کار از کوچکترین فضاها بیشترین بهره را ببرند. استفاده از درب اتوماتیک تا حدی به این موضوع کمک می‌کند. این نوع درب فضای کمتری را نسبت به درب‌های دستی اشغال می‌کند و می‌توان فضای ذخیره شده را به فضای مفید و قابل استفاده تبدیل کرد.

امروزه توجه به مشتریان، خوش رفتاری با آن‌ها و جلب اعتماد آن‌ها یکی از ضروری ترین اصول بازاریابی به شمار می‌آید. درب اتوماتیک شیشه ای به دلیل ایمنی، راحتی و امنیت ذهنیت مثبتی را از کسب و کار شما بر ذهن مشتریان می‌گذارد.

با توجه به نکات گفته شده فهمیدیم که استفاده از درب‌های اتوماتیک یکی از مهم ترین نیاز‌های هر کسب و کار به شمار می‌آید. ولی انتخاب صحیح مدل و شرکت سازنده  از دیگر نکات مهم استفاده از درب اتوماتیک به شمار می‌آید که در مقالات آینده به این نکات خواهیم پرداخت.

انواع درب اتوماتیک پارکینگ؟

انواع متفاوتی از درب اتوماتیک وجود دارد. تنوع در اندازه،‌شکل و طرح‌های متفاوت و فراوانی که در این نوع درب وجود دارد دست خریدار را در انتخاب بسیار باز گذاشته است. پرکاربردترین آن‌ها عبارتند از:

 • درب اتوماتیک تلسکوپی
 • درب اتوماتیک اسلایدینگ
 • درب اتوماتیک تاشو
 • درب اتوماتیک چرخشی

آسایش و راحتی را با درب اتوماتیک پارکینگ

مطمئنا عموم مردم به جای فشردن دستگیره جهت باز و بسته کردن درب، مخصوصا زمانی که لوازم و وسایل همراه آن‌ها باشد، ترجیح می‌دهند که درب خود به خود باز و بسته شود تا تردد آن‌ها هم به راحتی انجام شود.

 البته از جنبه‌های دیگر نیز می‌توان این موضوع را بررسی کرد، از جمله بحث بهداشت که در محل‌های پرتردد بدون تماس دست با دستگیره‌ها از انتقال ویروس‌ها و بیماری‌های احتمالی جلوگیری کرد.

از دیگر مواردی که شما را مجاب به استفاده از درب اتوماتیک پارکینگ می‌کند، راحتی استفاده برای کودکان، افراد کم توان و همچنین افراد معلول است. زیرا باز و بسته کردن درب برای این افراد حتما دشوار خواهد بود.

همچنین احتمالا این نکته به چشم نیاید اما درب اتوماتیک پارکینگ ، پرستیژ و کلاس کاری فروشگاه و کسب و کار شما را بالا خواهد برد و اعتبار خاصی به ساختمان، فروشگاه و یا سازمان شما خواهد داد و این حس را به مشتری یا مراجعه کننده القا خواهد کرد که این سازمان یا فروشگاه از به روزترین متد‌ها جهانی بهره می‌برد و به نظر و راحتی ارباب رجوع احترام می‌گذارد.

راهکارهای محافظت و نگهداری از درب اتوماتیک پارکینگ در فصل زمستان

با چند کلیک به راحتی به متخصصین ماهر و با تجربه نصب و تعمیر درب اتوماتیک پارکینگی دسترسی پیدا کنید.

 

روغن کاری

در فصل زمستان فشار مضاعفی به قطعات درب اتوماتیک هنگام باز و بسته شدن وارد می‌شود با انجام مرتب روغن‌کاری با روغن مخصوص آن حرکت قطعات روان تر و راحت ‌تر می‌شود.

هم تراز کردن درب

اگر اطراف درب و تیغه‌ها به‌صورت منظم بالا و پایین نرود و از طرفی فشار وزن زیاد تیغه‌ها اگر هم تراز نباشد باعث می‌شود فشار زیادی به موتور و قطعات دیگر کرکره وارد می‌شود و به درب خسارت زیادی وارد می‌کند. حال چگونه بفهمیم درب اتوماتیک پارکینگ هم تراز نیست؟ با مشاوره رایگان

پوشش موتور

در هوای سرد ممکن است موتور و اجزای داخل آن دچار یخ زدگی شود و روی عملکرد آن تاثیر بگذارد، بهتر است اطراف موتور با با پشم شیشه بپوشانید.

ایرادات احتمالی درب اتوماتیک پارکینگی در زمستان

با تماس باما به راحتی به متخصصین ماهر و با تجربه نصب و تعمیر درب اتوماتیک دسترسی پیدا کنید.

بررسی ریموت کنترل

اولین گام هنگام مواجه شدن با مشکلاتی مثل بسته نشدن نشدن یا باز نشدن درب پارکینگ چک کردن ریموت کنترل است. اگر چراغ روی ریموت کم نور یا خاموش شده بود، امکان دارد مشکل از آن باشد. این مشکل هم دو علت دارد یا باتری آن تموم شده و یا خراب شده که باید ریموت دیگری تهیه کنید.

بررسی چشمی درب

اگر مشکل مربوط به چشمی‌ها باشد درب باز می‌شود اما بسته نمی‌شود و این ایراد زمانی رخ می‌دهد که ارتباط ریموت با چشمی مختل شده باشد یه به کل خراب شده باشد. گاهی ممکن است کثیف بودن چشمی مانع از ارتباط ریموت با آن شود قبل از تماس با کارشناس جهت عیب یابی آن را تمیز کنید. اما این مشکل ممکن از به جک درب هم مربوط باشد.

بررسی دستگاه مرکزی و فیوز

بعد از اینکه مطمئن شدید ایراد از ریموت نیست و چشمی نیست، گوش خود را به دستگاه مرکزی نزدیک کنید و سپس دکمه ریموت را فشار دهید. اگر از داخل دستگاه صدایی نیامد فیوز را چک کنید و سپس مجدد این کار را تکرار کنید. اگر از داخل دستگاه شنیدید، دو حالت وجود دارد یا مشکل از برد دستگاه است یا از سیم‌های ورودی. رفع این ایراد باید به کمک متخصصین انجام شود.

نظرات مشتریان درب اتوماتیک آتادر

درباره خدمات درب اتوماتیک پارکینگ از زبان مشتریان خدمات آتادر نیز بشنوید.

کمی بیشتر درمورد درب اتوماتیک پارکینگی

دنیای مدرن امروز با طراحی و تولید وسایل مختلفی همراه شده است که اغلب آن ها جنبه اتوماتیک دارند. یکی از این وسایل که امروزه از محبوبیت فوق العاده زیادی برخوردار می باشد درب اتوماتیک پارکینگ نام دارد. اگر نگاهی به پارکینگ های سطح شهر بیاندازید قطعاً متوجه می شوید که درصد بسیار بالایی از آن ها، شیوه های سنتی را کنار گذاشته و از درب های اتوماتیک استفاده می کنند.

البته این نکته را هم مدنظر داشته باشید که منظور ما از درب اتوماتیک پارکینگ با کرکره های برقی که فراگیرتر هستند متفاوت است. درب اتوماتیک پارکینگ یکی از جدیدترین و مدرن ترین انواع درب های اتوماتیک قلمداد می شوند و استفاده از آن ها بسیار راحت تر از بکارگیری کرکره ها می‌باشد. در صورتی که قصد خرید و سفارش درب اتوماتیک پارکینگ را دارید پیشنهاد می دهیم با مطالعه این صفحه ما را همراهی کنید.

درب اتوماتیک پارکینگ چیست؟

درب اتوماتیک در مفهوم روزانه دقیقاً همان معنایی را دارد که از واژگان آن فهمیده می شود. در واقع دربی است که برای باز و بسته شدن نیاز به استفاده از نیروی دست و بازو ندارد. قطعاً مزیت استفاده از این درب ها در روزهای کرونایی به خوبی درک شده است چرا که با کاهش میزان آلودگی دست و در نهایت کاهش احتمال ابتلا به کرونا همراه بوده است.

زیبایی و مدرن بودن این درب ها را نمی توان انکار کرد. امروزه مدیران صنایع و صاحبان شرکت ها و واحدهای تولیدی به جنبه های زیباشناسی و زیباسازی واحدهای تجاری خود اهمیت زیادی می دهند و این مسئله با خرید وسایل مدرن تر که سهولت بیشتری را برای افراد فراهم می کنند همراه هستند. خرید درب اتوماتیک پارکینگ در مجتمع های تجاری، مسکونی و حتی واحدهای شخصی و خانه های ویلایی یکی از بهترین شیوه های پیوستن به عصر مدرنتیه و بهره گیری از هوش انسان در دنیای امروز برای تسهیل زندگی است.

خرید درب اتوماتیک پارکینگ

امروزه شرکت ها و مراکز متعددی در سطح ایران در زمینه طراحی، تولید و فروش درب اتوماتیک پارکینگ فعالیت می کنند که از جمله آن ها می توان به فروشگاه اتادور اشاره کرد. در این فروشگاه می توانید انواع مختلفی از درب های اتوماتیک را مشاهده کنید که بنابر سلایق کاربران و با اهداف مختلفی طراحی شده اند. خرید درب اتوماتیک پارکینگ از مجموعه اتادور با تضمین کیفیت و قیمت کالا همراه است و همچنین شامل خدمات پس از فروش نیز می گردد.

نکات مهمی در خصوص خرید درب های برقی وجود دارد که باید پیش از خرید از آن ها مطلع شوید. همچنین عوامل مهمی وجود دارند که در تعیین قیمت درب اتوماتیک پارکینگ مؤثر هستند. علاوه بر این ها لازم است تا پیش از ثبت سفارش خود با بهترین برندهای تولید کننده درب برقی اتوماتیک پارکینگ آشنا شوید. ما همه این موارد را در همین مقاله ذکر کرده ایم. قطعاً مطالعه این مقاله به شما کمک می کند تا با دیدگاه واقع بینانه تری در این خصوص تصمیم گیری کنید.

نکات و راهنمای خرید درب برقی اتوماتیک پارکینگ

قبل از اقدام به خرید درب پارکینگ به موارد و مسائل ذیل دقت کنید تا بهترین نتیجه ممکن را از نصب و بکارگیری درب برقی پارکینگ به دست آورید. این موارد عبارتند از:

 • یک مشاوره اصولی و کاملاً حرفه ای در خصوص این نوع از درب ها به دست آورید.
 • قضیه عایق کاری را جدی بگیرید چرا که اصولاً درب پارکینگ ها در معرض بارش باران قرار می گیرند و نباید این وقایع روی عملکرد درب مورد نظر تأثیر بگذارد.
 • از درب هایی با قوی ترین فنرها استفاده کنید.
 • باتوجه به فضایی که برای باز شدن درب در اختیار دارید یک درب مناسب را انتخاب کنید.
 • پیش از خرید درب اتوماتیک چوبی بهتر است به این قضیه توجه کنید که باتوجه به اینکه عمر دربهای چوبی بسیار کمتر از سایر درب هاست بهتر است از یک درب فلزی با روکش طرح چوب استفاده کنید.
 • دربهایی که دارای عایق پلی اورتان و غلطک پلاستیکی هستند صدای کمتری را در زمان بسته و باز شدن ایجاد می کنند.
 • اگر قصد خرید درب اتوماتیک پارکینگ آهنی را دارید بهتر است از ورق 24 استفاده کنید.
 • جک هیدرولیکی برای مکان های شلوغ و پررفت و آمد و همچنین درب هایی با ورق های آهنی و وزن بسیار زیاد مناسب تر هستند.
 • برای کاهش مصرف انرژی ناشی از بکارگیری درب اتوماتیک پارکینگ بهتر است از جک پنوماتیک استفاده کنید.
 • از یک نصاب حرفه ای برای نصب درب مورد نظر کمک بگیرید.

قیمت درب اتوماتیک پارکینگ

قیمت درب اتوماتیک پارکینگی به عوامل مختلفی بستگی دارد. علاوه بر اینکه برندها مختلف، قیمت های متفاوتی را برای کالاهای خود در نظر می گیرند می توان به عوامل ذیل نیز به عنوان عوامل مؤثر در تعیین قیمت درب برقی اتوماتیک پارکینگ اشاره کرد. این موارد عبارتند از:

 • مساحت فضای مورد نظر که در تعیین ابعاد درب برقی مؤثر می باشد.
 • نوع پکیج انتخابی که مخصوص محل ‌های پرتردد، معمولی یا بسیار خلوت می باشد.
 • لوازم جانبی مثل درب اتوماتیک همانند قفل برقی، باتری و مانند آن ها که هرکدام از کیفیت های متفاوتی برخوردار است و قیمت های مختلفی هم دارد.
 • رنگ شیشه‌ های بکار رفته در درب‌ های اتوماتیک که انواع مختلف و قیمت های متفاوتی دارند.
 • پهنای دهنه (فریم) و رنگ فریم (رنگ الکترو استاتیک، رنگ آنادایز و یا با روکش استیل) که در طراحی و جلوه نهایی درب و قیمت نهایی آن مؤثر هستند.
 • اندازه لت های شیشه که از طریق ابعاد بزرگ شامل هزینه های اضافه می باشد.
 • سندبلاست شیشه یا همان ایجاد طرح بر روی شیشه که مشمول یک هزینه اضافی است و در قیمت نهایی درب اتوماتیک پارکینگ تأثیر جزیی دارد.

انواع مدل درب پارکینگ اتوماتیک

دربهای برقی در انواع مختلفی تولید می شوند. طراحی آن ها به نوعی است که می توانند نیاز افراد مختلف با سلائق متفاوت را مرتفع نمایند. امروزه طراحی ها و معماری های صورت گرفته روی ساختمان ها بایکدیگر متفاوت است و این امر قطعاً بسیاری از مهندسان و صاحبان املاک تجاری و غیرتجاری را مجاب می کند تا از درب های برقی متفاوتی استفاده کنند و درواقع طراحی متمایزی را ایجاد نمایند. البته صرفاً مسئله طراحی و سلیقه نیست که نوع درب برقی را تعیین می کند بلکه مسائل دیگری هم در انتخاب درب اتوماتیک پارکینگ مؤثر است. انواع درب اتوماتیک پارکینگ در فروشگاه اتادور عبارتند از:

 • درب اتوماتیک تلسکوپی
 • درب اتوماتیک اسلایدینگ
 • درب اتوماتیک تاشو
 • درب اتوماتیک چرخشی

بهترین درب اتوماتیک پارکینگ

برندهای داخلی و خارجی متعددی در زمینه طراحی و تولید درب اتوماتیک پارکینگ فعالیت می کنند. از بهترین برندهای خارجی می توان به BFT و Faac اشاره نمود. جک اتوماتیک BFT ایتالیا به عنوان بزرگترین تولید کننده انواع جک های بازویی اعم از هیدرولیک و الکترومکانیک و همچنین انواع جک های ریلی (کشویی) شناخته می شود که با داشتن بیشترین تنوع موجود در طراحی و تولید در ساختار انواع جک های هیدرولیک، طیف گسترده ای از این نوع محصول را برای انواع درب های پارکینگ عرضه نموده است.

Faac تولید کننده جک بازویی،جک ریلی و راهبند یک برند ایتالیایی دیگر است که هدف خود را تولید قابل اعتماد ترین و امن ترین محصولات و با عمر طولانی بیان نموده است. این برند از خوش نام ترین و پر کاربرد ترین جک ها در بازار می باشد و توانسته است در این زمینه به یکی از محبوب ترین برندهای جهانی مبدل گردد.

در میان برندهای ایرانی هم می توان به سیماران و تکنما اشاره کرد. جک برقی سیماران مدل های فراز را می توان به عنوان بهترین برندهای ایرانی درب اتوماتیک بیان کرد. شرکت تکنما نیز تولیدکننده جک های الکترومکانیکی در ایران است و به صورت تخصصی بر روی تولید و تحقیق مربوط به تولید سیستم الکترومکانیکی درب بازکن های اتوماتیک پارکینگی و آیفون های تصویری تمرکز دارد و امروزه بهترین انواع محصولات را در این زمینه با کیفیت عالی تولید می کند. برای خرید بهترین درب های اتوماتیک پارکینگ می توانید از فروشگاه اتادور بهره گرفته و همچنین از خدمات و پشتیبانی پس از فروش این مجموعه استفاده کنید .

قیمت مناسب و به صرفه بودن

حتمالا باورش کمی سخت باشد اما درب اتوماتیک باعث صرفه جویی بسیار در برخی هزینه‌های شما خواهد داشت. اما چرا؟

اگر شما از برندهای معتبر در صنعت درب بهره ببرید، هم در طول سال هزینه پایین‌تری برای نگه‌داری و تعمیرات پرداخت خواهید کرد و هم به نسبت طول عمر بالاتری را از این کالا دریافت خواهید کرد. نکته مهمی که شاید خیلی دیده نشود بحث انرژی و صرفه جویی در آن است. درب اتوماتیک فقط زمانی باز و بسته می‌شود که به آن نیاز باشد و به آن دستور داده شود، در نتیجه از هدر رفت گرما در فصول سرد و خنکا در فصول گرم خواهد شد. پس باز هم می‌توان گفت که استفاده از درب اتوماتیک از بسیاری جهات قابل بررسی و انتخاب است.

جمع بندی

خرید درب اتوماتیک پارکینگ با مزایای بسیار زیادی همراه است که تا زمان استفاده از آن قطعاً نمی توانید به مزایای فوق العاده آن ها پی ببرید. تفاوت استفاده از یک درب پارکینگ برقی و اتوماتیک را زمانی متوجه می شوید که در برابر یک درب سنتی قرار بگیرید و بخواهید آن را باز کرده و سپس ببندید. در روزهای گرم تابستان یا در روزهای سرد زمستان و همچنین در ساعاتی از روز که به شدت عجله دارید یا دست شما بند است و نمی توانید وسایل موردنظر را روی زمین بگذارید قطعاً به اهمیت استفاده از درب اتوماتیک پارکینگ پی می برید.

بنابراین بهتر است همین امروز دست بکار شوید و یک مشاوره کامل در خصوص تغییر درب سنتی پارکینگ ساختمان خود و تعویض آن با یک درب مدرن آن هم از نوع برقی و اتوماتیک را دریافت کنید. برای این کار می توانید با اپراتورهای ما در مجموعه اتادور تماس بگیرید.

شماره‌های تماس با آتادر جهت سفارش

با استفاده از شماره های موجود به راحتی با ما ارتباط برقرار کرده و مشاوره رایگان خرید و کارشناسی پروژه خود را دریافت کنید.

فرم درخواست خدمات

در صورتی که قادر به تماس با ما نیستید می‌توانید برایمان پیام بگذارید.