آموزش کد دادن به ریموت

حتما برای شما هم پیش آمده است که ریموت قبلی تان خراب شده باشد و یک ریموت جدید برای درب اتوماتیک یا کرکره برقی پارکینگ‌تان تهیه کرده باشید و برای کد دادن به آن دچار مشکل شده باشید. در اینجور مواقع یا به کلید سازی هایی که کد دادن به ریموت را انجام می دهند مراجعه می کنید یا به سرویس کاران و نصابان جک درب پارکینگ اطلاع می دهید تا آنها برای شما عملیات کد دادن به ریموت را انجام دهند.

گاهی اوقات خودتان وسوسه می شوید که کد دادن به ریموت را تجربه کنید و احتمالا در حال حاضر به همین خاطر در سایت آتادور حضور دارید پس با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب به آموزش نحوه کد دادن ریموت بلوتوثی درب پارکینگ بپردازیم.

کپی کردن ریموت , آموزش کد دادن ریموتروش خام کردن ریموت پارکینگ

  1. کلید خاموش و روشن ریموت را با هم به طور 25 تا 30 ثانیه فشار دهید تا چشمک زن ریموت به نمایش در بیاید.
  2. پس از انجام اینکار ریموت پارکینگ به طور کلی خام گشته است و برای کپی کردن و کد دادن آماده است.
  3. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که ریموت خام شده است دکمه های آن را فشار دهید مشاهده خواهید کرد که دیگر دکمه های چشمک زن آن ها روشن نمی شود.

آموزش مرحله به مرحله کد دادن به ریموت بلوتوثی

برای شروع اینکار شما باید حتما ریموت اصلی درب پارکینگ یا مغازه را داشته باشید تا بتوانید از روی آن کدهای قدیمی را بر روی ریموت جدید یا خام کپی نمائید. ریموت اصلی را برای آنکه فرکانسش را بدانیم روی محل مناسب در دستگاه فرکانس یاب قرار می دهیم. سپس یکی از دکمه های ریموت اصلی را بفشارید تا طول موج دقیق ریموت اصلی بر روی دستگاه فرکانس یاب نمایش داده شود. در صورتی که دستگاه فرکانس یاب نداشتید می توانید با بازکردن ریموت عددی که روی کریستال آنها نوشته شده است و طول موج ریموت است را بخوانید و ریموت بلوتوثی با همین فرکانس انتخاب کنید و سپس مراحل زیر را انجام دهید.

ریموت های بلوتوثی در 2 فرکانس 315 و 413 در بازار موجود است و باید حتما با فرکانس ریموت مادر یکسان باشند تا بتوانیم عملیات کپی کردن ریموت بلوتوثی را بدرستی انجام دهیم.

1) در گام اول ریموت اصلی و خام را در مقابل هم قرار دهید. در بعضی از ریموت ها آنتن گیرنده در پشت قرار دارد. اگر بصورت روبرو کد نگرفت ریموت ها را به صورت پشت به پشت قرار دهید و مراحل زیر را مجدد انجام دهید.

2) در گام دوم بصورت همزمان دکمه های مشابه روی ریموت اصلی و ریموت خام را 5 تا 10 ثانیه یطور ممتد فشار دهید تا چشمک زن روشن گردد.

3) پس از آنکه تمامی دکمه های ریموت را کپی کردید عملیات کد دهی ریموت انجام شده است.

 

نکته مهم : برای کد دهی و کپی کردن ریموت باید حتما از ریموت های یونیورسال یا همان ریموت های بلوتوثی تهیه نمائید. این روش برای ریموت های فابریک کارخانه که صرفا با محصول ساخت خودشان فعالیت می کند قابل اجرا نمی باشد.

آموزش کد دادن ریموت به روش هایپنگ

ارتباط بین ریموت و ریسور در روش هاپینگ از طریق یک کد ارتباطی برقرار می گردد. که این کد مانند کد دهی بصورت لرنیگ ثابت نیست و در هر بار ارتباط میان ریموت و ریسیور کد جدیدی استفاده می شود. این روش کددهی از آن جایی که از 16 بیلیون حالت برای کد دهی استفاده می کند از امن ترین روش های کد دهی است و عملا امکان کپی کردن در آنها وجود ندارد. همچنین معرفی ریموت به ریسور فقط از طریق  دستگاه رسیور امکان پذیر است و کپی کردن ریموت هایپنگ را غیر ممکن کرده است.

 

 

بازگرداندن کد پاک شده به ریموت

بعضی اوقات ممکن است که شما به صورت تصادفی، دکمه‌های اصلی ریموت را بفشارید و کدهای قبلی را اشتباها پاک کنید؛ جای نگرانی نیست چون راه حل پیش ماست.

برای بازگرداندن کدهای قبلی می‌‌توانید یکی از دکمه‌های اصلی مانند A یا B و یکی از دکمه‌های فرعی مانند D یا C را به صورت همزمان نگه دارید تا کدها به حالت قبل برگردند.

 

چنانچه قصد آگاهی از دیگر مسائل امنیتی مانند دزدگیر، راهبند، دوربین‌های مداربسته و… را دارید، می‌توانید در سایت آتادور یک چرخی بزنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *