اینفوگرافیک آشنایی با انواع دستگاه حضور و غیاب

در اینفوگرافیک آشنایی با انواع دستگاه حضور و غیاب به مزایای سیستم های حضور و غیاب پرداخته شده اند و شما با انواع سیستم حضور و غیاب آشنا خواهید شد.

سیستم حضور و غیاب

برای هر کارمند یک آی دی با اثر انگشت، کارت هوشمند، اسکن چهره و … ایجاد می شود که هنگام ورود و خروج اسکن شده و زمان حضور را ثبت می کند. مجموع این ساعت ها وارد فرمول پرداخت دستمزد و حقوق هر کارمند محاسبه می شود. این دستگاه به یک کامپیوتر ادمین وصل شده و دارای یک پایگاه داده است که داده های ورود و خروج در آن ذخیره می شود.

سیستم حضور و غیاب , دستگاه حضور و غیاب

آشنایی با انواع دستگاه حضور و غیاب

سیستم کارت هوشمند

این سیستم جزو اولین سیستم های حضور و غیاب است که در چند نوع مختلف بارکدی، کارتی بدون تماس، کارتی مغناطیسی و تگ (قطعه ای کوچک مانند جا سوئیچی) بدون تماس است.

سیستم تشخیص چهره

این دستگاه به حدی انعطاف دارد که مواردی مانند اصلاح صورت، تغییر مدل ریش، عینک و … تاثیری در احراز هویت فرد ندارد. سرعت این دستگاه نسبت به سیستم لمسی بالاتر است.

سیستم لمسی

این دستگاه رایج ترین نوع سیستم های حضور و غياب است و از طریق اسکن اثر انگشت زمان را از ثبت می کند و این سیستم در دو نوع خازنی و نوری هستند.
ثبت این سیستم به صورت دستی نیست و با اثر انگشت تمام داده های ورودی را به صورت الکترونیکی ثبت می کند و احتمال خطا را به شدت کاهش می دهد.
با این وجود این دستگاه از ورود افراد متفرقه جلوگیری می شود.

مزایای سیستم حضور و غیاب

به دلیل دقت بالای دستگاه جزئیات ورود و خروج، تاخیر و ساعات اضافه کاری دقیق ثبت می شود و حقوق آسان تر محاسبه می شود.
گرچه خرید این دستگاه هزینه نسبتا زیادی در بر دارد اما در زمان محاسبات و جلوگیری از  پرداخت های اضافی صرفه جویی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.