اینفوگرافیک پهنای باند دوربین مدار بسته

یک تعریف ساده پهنای باند با مثال اتوبان به راحتی قابل درک است. هر چقدر تعداد لاینهای اتوبان بیشتر باشد خودروهای بیشتری قادر به تردد هستند. برای انتقال اطلاعات نیز همین مثال صدق می کند و پهنای باند به ظرفیتی گفته می شود که برای انتقال اطلاعات از فرستنده به گیرنده به یک سیستم داده خواهد شد. در این اینفوگرافیک انواع نرم افزار محاسبه و عوامل موثر بر پهنای باند دوربین مداربسته را مورد بررسی قرار داده ایم.

محاسبه پهنای باند دوربین مداربستهنرم افزارهای محاسبه پهنای باند دوربین مدار بسته

Supercircuits: با استفاده از داده های ساده می تواند پهنای باند دوربین را محاسبه کند.
Esacq: قابلیت انتخاب بین مدل دوربین های شرکتهای مختلف را دارد و اصلی ترین امتیاز آن بررسی مدل های مورد پشتیبانی است که می توانید مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.
Bandwidth Calculator: این اپلیکیشن می تواند پهنای باند دوربین در حالت های مختلف مانند main stream live view و
sub – stream live view و … را محاسبه کند.

۶ عامل اصلی محاسبه پهنای باند دوربین

تعداد دوربین های نصب شده

هر دوربین مقداری از پهنای باند را اشغال می کند و در مجموع بر میزان پهنای باند کل موثر است. این نکته نیز قابل توجه می باشد که هر شبکه پهنای باند محدودی را در اختیار دارد و هرچقدر تعداد دوربین ها بیشتر شود میزان آن بیشتر کاهش می یابد.

فرمت فشرده سازی تصاویر

هر کدام از فرمت های فشرده سازی دارای حجم های مختلفی هستند که می توانند میزان متفاوتی از پهنای باند را مصرف کنند. بهترین نوع فرمت فشرده سازی H۲۶۵ است.

رزولوشن و کیفیت دوربین

میزان رزولوشن نیز تناسب مستقیمی با پهنای باند دارد و هرچه رزولوشن دوربین مدار بسته بیشتر باشد پهنای باند بیشتری نیاز دارد.

حالت ضبط
هر کدام از دوربین ها دارای حالت های مختلفی برای ضبط تصویر هستند. هر حالت ضبطی مقدار مشخصی از پهنای باند دوربین را مصرف می کند.

فریم ریت

فریم ریت یا تعداد فریم بر ثانیه نشان دهنده تعداد فریم های یک تصویر در یک ثانیه است. هر چقدر فیلم ضبط شده نرخ فریم بیشتری داشته باشد ظرفیت بیشتری خواهد داشت و برای انتقال به پهنای باند بیشتری نیاز دارد.

ترافیک سوژه و محل نصب
مکان نصب دوربین مدار بسته هرچقدر شلوغ و پر رفت و آمد تر باشد، پیچیدگی تصاویر هم بیشتر بوده و حجم آنها نیز افزایش می یابد، در نتیجه پهنای باند بیشتری اشغال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *