تنظیم اتوماتیک باز و بسته شدن کرکره برقی

کرکره برقی:

با رشد و پیشرفت تکنولوژی کرکره‌های دستی فروشگاه‌ها و مغازه‌ها جای خود را به کرکره‌های برقی داده‌اند. پس دیگر نیازی به یک شخص و نیروی انسانی برای باز و بسته کردن کرکره نیست. موتورهای کرکره برقی این زحمت را از روی دوش ما انسان‌ها برداشته و تنها با فشردن یک دکمه از راه دور یا نزدیک و یا با استفاده از ریموت کنترل‌ها می‌توان کرکره را باز و بسته کرد. اما این کرکره‌ها تنها به مغازه و فروشگاه‌ها محدود نشد و با سرعت در سطح شهرها به عنوان درب پارکینگ‌ها دیده شد و نیروی انسانی را در این مورد هم به کل حذف کرد.

این مقاله آموزشی کوتاه اما کاربردی به منظور تنظیم تایمر و زمان جهت باز و بسته شدن کرکره برقی اتوماتیک گردآوری شده است تا استفاده از نیروی انسانی به پایین‌ترین حد خود برسد.

نکته مهم در این باره، پیشنهاد ما به شما درباره فعال سازی باز و بسته شدن اتوماتیک کرکره برقی بیشتر برای پارکنگ‌های عمومی یا پارکنیگ خانه‌های مسکونی است و برای محل‌های تجاری مانند مغازه‌های و فروشگاه‌ها پیشنهاد نمی‌شود.

تنظیم اتوماتیک باز و بسته شدن کرکره برقی:

تنظیم تایمر اتوماتیک کرکره برقی اغلب به ۲ شکل صورت می‌پذیرد:

  • در روش اول با توجه به مدل مدار فرمان کرکره برقی باید دکمه تایم روی آن را چند لحظه نگه داریم تا به حالت چشمک زن دربیاید. دکمه اول از سمت چپ و پایین دکمه تایم است، پس از فشردن آن دکمه D بر روی ریموت کرکره برقی را فشره و پس از آن تایمر شروع به شمارش و ثبت زمان می‌کند، حال شما پس گذشت زمان دلخواه جهت بسته شدن کرکره برقی دوباره کلید D را فشرده و نگه دارید. به یاد داشته باشید که زمان بین اولین فشردن دکمه D و دومین فشردن کلید، همان زمان باز و بسته شدن کرکره برقی به شکل اتوماتیک است.تنظیم اتوماتیک باز و بسته شدن کرکره برقی , کرکره برقی اتوماتیک روش دوم، روش تنظیم تایمر کرکره برقی به روش دیپ سوییچ است. بر روی مدار فرمان کرکره برقی ۳ عدد دیپ سوییچ موجود است که از آن به منظور فعال یا غیر فعال کردن تایمر باز و بسته شدن کرکره بهره می‌برند. بعلاوه وظیفه ۲ دکمه دیگر، راست گرد و چپ گرد کردن موتور کرکره برقی و همچنین وظیفه برقراری ارتباط بین موتور کرکره و ریموت کنترل خواهد بود.

جهت فعال کردن تایمر کرکره برقی ابتدا کلید دیپ سوییچ اتو کلوز را بر روی حالت on یا روشن قرار دهید تا زمانی که مد نظر شما بوده کرکره برقی پایین آمده و بسته شود و از سوی دیگر برای غیر فعال کردن این قابلیت می‌توانید اتو کلوز مدار فرمان را بر روی حالت خاموش یا off قرار دهید.

مشکلاتی که ممکن است زمان فعال سازی باز و بسته شدن اتوماتیک کرکره برقی رخ دهد:

گاهی اوقات پیش می‌آید که بعد از اینکه باز و بسته شدن اتوماتیک را برای کرکره برقی فعال شد، کرکره پس از گذشت زمان مقرر به جای بسته شدن باز خواهد ماند و این اشکال زمانی رخ خواهد داد که سیم‌های داخل موتور جا به جا بسته شده باشند. برای رفع این اشکال کافی است که کلید راست گرد و چپ گرد دیپ سوییچ را تغییر جهت دهید.

5 پاسخ

  1. Solution 33: Try disabling your Antivirus / web protection, if this works.. you may need to find a compatible AV program. Sometimes this may still not work, where an actual uninstall is all that will work.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *