جلوگیری از به سرقت رفتن دوربین مدار بسته

امنیت یکی از موضوعاتی است که تقریبا همه افراد برای برقراری آن به هر نحوی تلاش می‌کنند. یکی از روش‌ها و ابزاری که وظیفه نظارت، حفاظت و برقراری امنیت را دارد دوربین مدار بسته است.

دوربین مدار بسته یکی از مناسب ترین ابزار حفاظتی است که خود نیز ممکن است در معرض بی امنی قرار بگیرد و ربوده شود.

به دلیل قیمت زیاد و سرفه اقتصادی بالا برای سارقان یکی از ابزارهایی که خیلی زیاد در معرض دزدی قرار می‌گیرد؛ دوربین مداربسته است.

دوربین مدار بسته
دوربین مداربسته

سرقت دوربیت مدار بسته

همانطور که گفتیم تنها انسان‌ها و ساختمان‌ها نیستند که نیاز به امنیت دارند، خود تجهیزات دوربین مدار بسته نیز نیاز به امنیت دارند و باید در مقابل خرابکاری، سرقت و …. محافظت شوند.

افراد از دوربین مداربسته استفاده می‌کنند تا از اموالشان محافظت کنند اما ممکن است هدف بعضی افراد خراب کردن و یا به سرقت بردن دوربین مدار بسته و تجهیزات آن باشد.

اقداماتی وجود دارد که با رعایت آنها می‌توان از به سرقت رفتن دوربین مدار بسته  و تجهیزات آن جلوگیری کرد.

چرا سرقت دوربین مداربسته:

انگیزه سارقان برای به سرقت بردن و یا خراب کردن دوربین مداربسته می‌توان 2 علت داشته باشد:

  • به فروش رساندن دوربین

همانطور که در ابتدای مقاله عنوان شد به دلیل قیمت بالای دوربین مداربسته فروش دوربین مدار بسته در بازار سیاه سود بسیار خوبی دارد و می‌توان این را به عنوان اصلی ترین انگیزه سارقان نام برد.

  • پاک کردن صحنه جرم

خیلی از سارقان بعد از سرقت از یک مکان متوجه حضور دوربین مدار بسته در آنجا می‌شوند. و برای پاک کردن صحنه جرم شروع به سرقت دوربین مداربسته برای از بین بردن مدارک و اسناد می‌کنند.

جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته

برای جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته روش‌های متعددی وجود دارد که در ادامه این روش‌ها را بررسی می‌کنیم:

  • پوشش دهی مناسب آنها به وسیله یکدیگر

یکی از روش‌های مناسب و معمولا سودمند برای جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته قراردادن دوربین‌ها در زوایا و مکان‌هایی هست که همدیگر را به صورت کامل پوشش بدهند.

دوربین مدار بسته
دوربین مداربسته
  • استفاده از سنسور سیستم اعلام سرقت

قرار دادن یک سنسور به صورت‌های مختلف (سنسور تشخیص حرکت، دما و …) که با تشخیص هر یک از این وسایل در اطراف خود دوربین و نزدیک به دوربین و یا شل شدن درب دوربین شروع به آلارم زدن بکند و تا سارق دست از سرقت دوربین بکشد.

  • قرار دادن dvr یا nvr در مکانی غیر قابل دید

Dvr  یکی از گران قیمت ترین ابزار و تجهیزات در دوربین مداربسته است . فروش آن سود خوبی خواهد داشت.

قرار دادن این وسیله در مکانی مثل کتابخوانه، انباری، اتاق زیر شیروانی و یا در داخل دیوار کمک بزرگی به محافظت از این وسیله می‌کند.

  • تهیه فایل پشتیبان از اطلاعات

گرفتن و داشتن یک نسخه پشتیبان از تصاویر و اطلاعات دوربین مداربسته  تا حدودی خیال ما را از ربوده شدن دوربین مدار بسته و‌ هارد آن راحت می‌کند اما هنوز هم احتمال سرقت برای این تجهیزات وجود دارد.

 

 

 

 

112 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.