حتما برای شما هم پیش آمده است که فراموش کنید درب ورودی ساختمان خود را ببندید و یا در مواقع طوفان و باد شدید، درب به شدت بسته شود و صدای زیادی را به وجود آورد. این گونه اتفاقات که می تواند مشکلات زیادی از قبیل سرقت و یا کم شدن طول عمر درب را ایجاد کند یکی از دغدغه های مدیران ساختمان ها و افراد به شمار می آید. جک آرام بند جز یراق آلات و ابزار ساختمانی بشمار می آید که این مشکل را حل کرده است. با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید تا با این ابزار بیشتر آشنا شویم.

جک آرام بند , آرامبند , قیمت آرام بند , قیمت جک آرام بند

آرام بند

آرام بند یکی از یراق آلات ساختمانی است که برای به سادگی و به صورتی کاربردی طراحی شده است. وظیفه جک آرام بند به این صورت است که با رها کردن درب، این جک باعث می شود که درب به آرامی بسته شده و از ایجاد سر و صدا و ایجاد فشار به چهارچوب جلوگیری می کند.

انواع آرام بند

به طور کلی آرام بند ها در دو نوع سه سرعته (مناسب درب های دارای قفل برقی و دو سرعته (مناسب بقیه درب ها) تولید می شود. در مورد درب های منازل استفاده از آرام بند 3 سرعته گزینه مناسب تری نسبت به آرام بند دو سرعته است.  به عبارت بهتر آرام بند 3 سرعته، سرعت درب را در س مرتبه می گیرد و درب با این آرام بند ها طول عمر بیشتری خواهد داشت.

علاوه بر این دو نوع آرام بند، به طور کلی آرام بندها را بر دو نوع ریلی و بازویی می سازند.

جک آرام بند , آرامبند , قیمت آرام بند , قیمت جک آرام بندکاربرد آرام بند

آرام بند یک جک هیدرولیکی کوچک است که عملرد کلی آن مانند جک پارکینگی می باشد. نحوه عملکرد این درب به این صورت است که پس از باز شدن درب نفر رو، در صورت فراموشی، درب را با سرعت کمی می بندد و از به هدر رفتن انرژی و ایجاد سر و صدا جلوگیری می کند.

عوامل موثر بر قیمت جک آرام بند

آرام بند هیدرولیکی شامل دو بازوی ثابت و متحرک است که بخض ثابت بر روی چهارچوب و بازوی متحرک بر روی خود درب بسته می شود. این نوع جک بر روی ورودی خانه ها، آپارتمان ها، شرکت ها و مغازه نصب می شود. قیمت آرام بند و هزینه نصب آن به نوع جک آرام بند و نوع درب  بستگی دارد.

اگر مشکلی در رابطه با هزینه آرام بند ندارید، آرام بند NHN بهترین گزینه خواهد بود اما اگر نمیخواید که هزینه زیادی بپردازید بهتر است که از جک کینگ استفاده کنید.

جک آرام بند , آرامبند , قیمت آرام بند , قیمت جک آرام بند

نصب آرام بند

برای نصب آرام بند بر روی دربی که تا بحال جک آرام بند نداشته است، ابتدا باید حفره هایی را با پیچ تنظیم کرده ود آرام بند را تصب کنید. این کار را برای هر دو طرف درب انجام دهبد. البته لازم به ذکر است که اگر این کار توسط یک نصاب حرفه ای انجام شود، بهتر است.

تغییر سرعت آرام بند

برای اینکه سرعت بسته شدن درب را کم کنید و درب با سرعت کمتری بسته شود، باید پیچ های آرام بند را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و بالعکس اگر می خواهید درب با سرعت بیشتری بسته شود لازم است که پیچ ها را در خلاف جهت بچرخانید.

108 پاسخ

  1. whoah this blog is wonderful i really like reading your articles. Keep up the great paintings! You realize, a lot of people are hunting round for this info, you could help them greatly.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.