جک درب لولایی

جک درب لولایی

امروزه استفاده از سیستم‌های هوشمند و کنترل از راه دور راحتی و امنیت را برای ما فراهم آورده است. در گذشتۀ نه چندان دور درب پارکینگ و حیاط‌های بزرگ که امکان پارک کردن ماشین در آن وجود داشت به صورت دستی باز می‌شد و امنیت چندانی نداشت. اما امروزه به کمک جک درب لولایی هم امنیت و هم آسایش را برای ساکنین منازل مسکونی به ایجاد شده است. درب‌های پارکینگی از نظر عملکرد به دو دستۀ لولایی و کشویی (ریلی) تقسیم می‌شوند. درب‌های لولایی به صورت تک لنگه و دو لنگه موجود می‌باشد  که درب‌های دو لنگه پرکاربردتر است.

درب‌های تک لنگه 90 درجه به سمت داخل یا بیرون باز می‌شود، این نوع درب به دلیل اینکه هنگام باز و بسته شدن به فضای خالی بیشتری نیاز دارد زیاد محبوب نیست. در درب‌های دو لنگه، هر لنگه اندازۀ در نصف عرض ورودی است بنابراین موقع باز و بسته شدن فضای خالی کمتری احتیاج دارد. درب‌های لولایی به دو جهت باز می‌شوند یا به سمت بیرون باز می‌شوند (بیرون بازشو) و یا به سمت داخل (داخل بازشو) که تفاوت این دو در ساختار چهارچوب درب و نحوۀ قرارگیری لولا است.

عوامل مؤثر در انتخاب جک برای درب‌های لولایی:

مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب جک درب لولایی وزن، عرض هر لنگه درب و میزان تردد روزانه (تعداد دفعات باز و بسته شدن در طول روز) است.

انواع جک برای درب لولایی

جک الکترومکانیکی یا گیربکسی

برای درب های سبک، با عرض کم و میزان تردد پایین است مانند ساختمان های مسکونی با تعداد واحد کم استفاده می‌شود و به سرویس کمتری نیاز دارد. این نوع جک به کمک نیروی مکانیکی و چرخ دنده کار می‌کند.

الکترومکانیکی

جک هیدرولیکی

جک هیدرولیکی قدرت بیشتری تولید می کند و برعکس جک الکترومکانیکی برای درب‌های سنگین، با عرض زیاد و  میزان تردد بالا مانند مجتمع های مسکونی با تعداد واحد زیاد، کارگاه ها و کارخانه ها و … استفاده می‌شود. بعضی از مدل‌های جک هیدرولیکی برای نصب روی درب‌هایی تا وزن 2000 کیلوگرم نیز مناسب است. مکانیزم این جک‌ها به وسیله فشار روغن کار می کند و بسیار روان و بی‌صدا است. اصطحکاک و استهلاک این جک کمتر است و 10در نتیجه قیمت آن بالاتر می‌باشد. از معایب جک‌های هیدرولیک می‌توان به هزینۀ بالای نگهداری و سرویس آن اشاره کرد.

 

جک درب هیدرولیکی

اجزای یک جک درب لولایی (جک برقی):

 1. دو عدد بازو
 2. مرکز کنترل
 3. چراغ هشدار دهنده (فلاشر)
 4. چشم الکتریکی
 5. قطعات فلزی نصب
 6. رسیور
 7. دو عدد ریموت فابریک
اجزای جک درب لولایی
اجزای جک درب لولایی

نکات قابل توجه هنگام خرید جک درب لولایی:

 1. دو سرعته بودن بُرد جک: بعضی از جک‌های لولایی هنگام باز و بسته شدن سرعتشان کم می‌شود تا از برخورد درب ها باهم جلوگیری کند.
 2. جنس چرخ دنده ها: که شامل دو نوع فولادی و پلاستیکی است.
 3. پشتیبانی از باطری بک آپ: بعضی از جک ها این امکان را ندارند.
 4. ولتاژ مصرفی: ولتاژ 220 و 240 ولت
 5. زاویه ی باز شدن درب: میزان باز شدن درب به وسیله جک متفاوت میباشد.این میزان بین 100 تا 120 درجه متغییر است.
 6. داشتن تایمر: برای بستن درب هنگامی‌که ریموت کنترل عمل نکرد.
 7. داشتن میکروسوییچ: هنگامی‌که چشمی ها کار نکند فشار وارده از برخورد درب با خودرو را تشخیص می‌دهد  و درب را به صورت خود کار باز می‌کند.

اگر قصد نصب جک درب لولایی دارید کارشناسان ما آماده‌اند تا با مشاوره رایگان شما را در انتخابی با کیفیت و مقرون به صرفه راهنمایی کنند.

  پاسخ دهید

  ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*