درب اتوماتیک تاشو

امروزه درب اتوماتیک به یکی از پرکاربردترین ابزار برای حفظ امنیت به شمار می آید. درب اتوماتیک انواع مختلفی دارد که از انواع آن می توان به درب شیشه ای تاشو اشاره کرد.

درب شیشه ای

امروزه استفاده از درب شیشه ای در ورودی اماکن به امری طبیعی و مرسوم تبدیل شده و افراد به دلیل کاربرد زیاد این نوع درب و مزایای منحصر به فرد آن از این درب استفاده می کنند. درب اتوماتیک شیشه ای انواع مختلفی دارد که می توان به درب اتوماتیک شیشه ای تاشو، درب شیشه ای مثلثی، درب شیشه ای گردان و … اشاره کرد.

درب اتوماتیک تاشو , خرید درب اتوماتیک تاشو , نصب درب اتوماتیک تاشو

درب اتوماتیک تاشو

همانطور که گفته شد درب شیشه ای اتوماتیک انواع مختلفی دارد که از انواع آن می توان به درب تاشو اشاره کرد. درب تاشو، فولدینگ، اتوبوسی و یا آکاردئونی یکی از انواع درب شیشه ای است که به صورت خطی عمل می کند. این نوع درب برای مکان هایی که نیاز به استفاده حداکثری از حداقل فضا است مناسب می باشد. از لحاظ ساختار، این نوع درب بسیار شبیه به درب لولائی می باشد. با این فرق که هر تکه درب لولائی به دو قسمت تقسیم شده است.

مزیت درب لولائی نسبت به درب تاشو

از مزیت های درب تاشو نسبت به درب لولائی می توان به کاهش شعاع عملکرد و یا حرکتی درب تاشو اشاره کرد. این نوع درب به دلیل این ویژگی می تواند در مکان هایی که نیاز به فضای اشغالی کمتری دارند مورد استفاده قرار گیرد.

سرعت عملکرد نیز یکی دیگر از مزیت های درب تاشو نسبت به درب لولائی است. قابلیت تردد بالا و بدون محدودیت و استفاده متداوم  استحکاک کم نیز از دیگر مزایا می باشد.

عملکرد درب تاشو

نحوه عملکرد این درب به این صورت است که با تشخیص حرکت توسط چشمی، درب از نقاط اتصال به اصطلاح تا می شود و درب باز می شود. از حالت های مختلف این درب می تواند به تمام باز، قفل، نیمه بازو حرکت یکطرفه اشاره کرد.

در حالت تمام باز، درب با تشخیص حرکت ، تمام مسیر را برای ورود و خروج باز می کند. حالت بسته یا قفل نیز برای مواقعی به کار می رود که به دلایل امنیتی یا موارد دیگر نیازی به عبور و مرور نیست. حالت نیمه باز نیز به این صورت است که می توان طوری تنظیم نمود که درب با تشخیص مقدار حرکت مورد نظر و یا وزن، تنها نیمی از ورودی را بازگرداند. این حالت به جلوگیری از اتلاف انرژی کمک می کند.

درب اتوماتیک تاشو , خرید درب اتوماتیک تاشو

ویژگی های درب اتوماتیک تاشو

  • قدرت و سرعت

همانطور که گفته شد، قدرت و سرعت این نوع درب از ویژگی های منحصر به فرد این نوع درب به حساب می آید که باعث ایجاد تمایز بین این نوع درب و دیگر انواع درب می شود.

  • تردد نا محدود

درب تاشو اتوماتیک این قابلیت را دارد تا به صورت نا محدود باز و یا بسته شود به گونه ای که عمر آن طولانی بماند.

  • دارای اجزای قابل تعویض

تمامی اجزای این درب مانند شیشه، فریم، ریل و اپراتور به نحوی در کنار هم قرار گرفته است که می توان در هر زمانی آن ها را جدا، تعمیر و یا تعویض کرد.

  • قابلیت اتصال به تمام سیستم های کنترل تردد

این درب به تمامی سیستم های کنترل تردد مثل دوربین مدار بسته، حضور و غیاب و … متصل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *