درب اتوماتیک عمود گرد

سرعت بالا، اصطحلاک کم و امنیت بالا از مهمترین فاکتورها برای انتخاب یک درب ورودی برای پارکینگ یا درب انبار یا اماکن مسکونی و تجاری است. یکی از بهترین انتخاب‌ها در این زمینه می‌تواند درب اتوماتیک عمود گرد باشد.

درب اتوماتیک:

دربی است که به کمک سنسورهای حرکتی یا ریموت کنترل‌ها قابل باز و بسته شدن هستند و در مصارف متعددی قابل استفاده هستند، که می‌توان برای مثال به موارد زیر اشاره کرد:

  • صنعتی مانند: سوله‌ها،‌ انبارها، کارگاه‌ها و…
  • امنیتی مانند: پاسگاه‌ها، پادگان‌ها، ساختمان‌های نظامی و…
  • رفاهی مانند: هتل‌ها، مراکز خرید، فروشگاه‌ها و…
  • ساختمانی مانند: ساختمان‌های مسکونی، بانک‌ها، ساختمان‌های دولتی و…

از انواع درب‌ اتوماتیک می‌توان به درب اتوماتیک شیشه‌ای، درب اتوماتیک پارکینگ، درب اتوماتیک گردان و … اشاره کرد. یکی از پرکاربردترین انواع درب اتوماتیک، درب عمود گرد است.

 

درب اتوماتیک عمود گرد:

درب اتوماتیک عمود گرد یکی از انواع درب‌های اتوماتیک است که به دلیل کم جا بودن و صرفه‌جویی در فضای اشغال شده بسیار محبوب بوده و در مکان‌هایی که فضای کافی برای نصب درب‌های اسلایدی وجود ندارد بهترین گزینه درب اتوماتیک می‌باشد.

نوع عملکرد این شکل از درب‌ها به این نحو است که درب حول محو خود و در جهت بالا حرکت کرده و به اندازه ۹۰ درجه باز شده و در راستای عمود قرار می‌گیرد، پس در نتیجه فضای کمتری نسبت به درب‌های اسلایدی می‌گیرد.

ساختار و تجهیزات درب اتوماتیک عمود گرد:

این نوع درب هم به صورت تک لنگه و هم به صورت دو لنگه قابل نصب است و به دلیل نوع عملکرد آن برای درب‌هایی با ابعاد بزرگ و وزن بالا گزینه مناسبی است. نوع ورود و خروج در محل‌های نصب این درب‌ها بسیار گوناگون است و دست شما در انتخاب کاملا باز می‌گذارد. از کی‌پد دیجیتالی گرفته تا کنترلرهای رادیویی و سیستم‌های کارتی و کارت‌خوان، همچنین به منظور ایجاد امنیت می‌توان از حسگرهای لوپ و تیغه‌های امنیتی فتوسل استفاده کرد و می‌توان آن را به باطری نیز مجهز کرد تا در مواقع ضرورت و قطع برق از آن تامین انرژی کند.

این درب‌ها قابلیت اتصال به سیستم‌های امنیتی و حفاظتی را نیز داراست به این شکل که در صورت وجود مانع از حرکت بازمی‌ایستد و در جهت عکس مانع حرکت می‌کند. همچنین می‌توان این درب را به سیستم‌های کنترل ورود و خروج اضطراری در مواقع خاص مانند ورود و خروج اورژانس و پلیس نیز تجهیز کرد.

ویژگی‌های درب اتوماتیک عمود گرد:

عملکرد و نوع باز و بسته شدن درب اتوماتیک عمود گرد زیبایی و جذابیت خاص و چشم‌نوازی به ورودی‌های ساختمان،‌ ویلا و یا حتی مناطق صنعتی می‌دهد. از دیگر ویژگی‌هایی که این نوع درب را از دیگر درب‌ها متمایز می‌کند سرعت بالای باز و بست شدن آن است و تنها زمانی حدود ۷ الی ۱۲ ثانیه صرف می‌کند.

کاربرد درب اتوماتیک عمود گرد:

از کاربرد‌های جالب و مثبت این درب‌ها این است که به دلیل نوع باز و بسته شد آن به صورت دورانی و به سمت بالا در مناطق سرد و کوهستانی که امکان یخبندان و برف سنگین وجود دارد، ساختار و عملکرد این درب‌ها طوری طراحی شده است که ضدخوردگی و ضدزنگ‌زدگی باشد تا در همه‌ی شرایط آب و هوایی بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. از دیگر نکات مثبت این درب‌ها می‌توان به قابلیت نصب آن در انواع سطوح و زمین‌ مانند کوهستانی، زراعی،‌ عملیاتی و ناهموار نیز اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *