مراقبت از درب اتوماتیک پارکینگ در زمستان

درب اتوماتیک پارکینگ

حفاظت از درب اتوماتیک پارکینگ در برابر سرما یکی از چالش‌های فصل پاییز برای استفاده کنندگان از این درب‌ها می‌باشد چرا که سرمای زمستان می‌تواند باعث یخ‌ زدن و خراب شدن درب اتوماتیک پارکینگ تان شود. درب‌ پارکینگ اتوماتیک جزو سنگین‌ترین و بزرگ‌ترین تجهیزات ورود و خروج یک پارکینگ است و عیب‌یابی مکرر، تعمیر، تست و نگهداری آن بسیار مهم است. ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید به‌راحتی با به استفاده از نکاتی آسان اما در عین حال مهم از خراب شدن قطعات درب‌های اتوماتیک جلوگیری کنید و در هزینه‌هایی که برای تعمیرات آن متحمل می‌شوید جلوگیری کنید.

ایرادات احتمالی درب‌های اتوماتیک پارکینگ

درب پارکینگ چه با تردد کم چه زیاد ممکن است گاهی دچار مشکلاتی مثل باز نشدن یا بسته نشدن و حتی بدتر از آن ممکن است خود به خود باز شود. هر ایرادی می‌تواند به یکی از اجزای آن مربوط شود. در آب و هوای سرد، تمام اجزای درب اتوماتیک مثل جک، موتور، فنرها و … به سختی کار می‌کند و این فشاری که به اجزا وارد می‌شود بزرگترین آسیب را به این درب ها وارد می‌کند. بررسی موارد زیر به شما کمک می‌کند خودتان علت خرابی را متوجه شوید و آن‌ها را رفع کنید.

بررسی ریموت کنترل:

اولین گام هنگام مواجه شدن با مشکلاتی مثل بسته نشدن نشدن یا باز نشدن درب پارکینگ چک کردن ریموت کنترل است. اگر چراغ روی ریموت کم نور یا خاموش شده بود، امکان دارد مشکل از آن باشد. این مشکل هم دو علت دارد یا باتری آن تموم شده و یا خراب شده که باید ریموت دیگری تهیه کنید.

بررسی چشمی درب:

اگر مشکل مربوط به چشمی‌ها باشد درب باز می‌شود اما بسته نمی‌شود و این ایراد زمانی رخ می‌دهد که ارتباط ریموت با چشمی مختل شده باشد یه به کل خراب شده باشد. گاهی ممکن است کثیف بودن چشمی مانع از ارتباط ریموت با آن شود قبل از تماس با کارشناس جهت عیب یابی آن را تمیز کنید. اما این مشکل ممکن از به جک درب هم مربوط باشد.

بررسی دستگاه مرکزی و فیوز:

بعد از اینکه مطمئن شدید ایراد از ریموت نیست و چشمی نیست، گوش خود را به دستگاه مرکزی نزدیک کنید و سپس دکمه ریموت را فشار دهید. اگر از داخل دستگاه صدایی نیامد فیوز را چک کنید و سپس مجدد این کار را تکرار کنید. اگر از داخل دستگاه شنیدید، دو حالت وجود دارد یا مشکل از برد دستگاه است یا از سیم‌های ورودی. رفع این ایراد باید به کمک متخصصین انجام شود.

عملکرد جک بازویی:

اگر هیچ کدام از موارد ذکر شده مشکل نداشت قطعه نهای جک بازویی است.

درب اتوماتیک پارکینگ , مراقبت از درب اتوماتیک پارکینگ , حفاظت از درب اتوماتیک پارکینگ

راهکارهای محافظت و نگهداری از درب اتوماتیک پارکینگ در فصل زمستان

اگر عملکرد درب اتوماتیک پارکینگ شما مختل شود برای تعمیر آن حتما باید از متخصصین کمک بگیرید اما راهکارهای زیر به شما کمک میکند عمر مفید درب‌های اتوماتیک خود را بالا ببرید.

روغن‌کاری:

در فصل زمستان فشار مضاعفی به قطعات درب اتوماتیک هنگام باز و بسته شدن وارد می‌شود با انجام مرتب روغن‌کاری با روغن مخصوص آن حرکت قطعات روان تر و راحت ‌تر می‌شود.

هم تراز کردن درب:

اگر اطراف درب و تیغه‌ها به‌صورت منظم بالا و پایین نرود و از طرفی فشار وزن زیاد تیغه‌ها اگر هم تراز نباشد باعث می‌شود فشار زیادی به موتور و قطعات دیگر کرکره وارد می‌شود و به درب خسارت زیادی وارد می‌کند. حال چگونه بفهمیم درب اتوماتیک پارکینگ هم تراز نیست؟ برای تشخیص آن با دقت نحوه باز و بسته شدن درب را مشاهده کنید اگر درب بدون سر و صدا و فشار اضافی باز و بسته ش، یعنی که درب هم تراز است. ولی اگر صدای زیادی داشت باید آن را هم تراز کنید.

پوشش موتور به وسیله پشم شیشه:

در هوای سرد ممکن است موتور و اجزای داخل آن دچار یخ زدگی شود و روی عملکرد آن تاثیر بگذارد، بهتر است اطراف موتور با با پشم شیشه بپوشانید.

    پاسخ دهید

    ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*