درب اتوماتیک چیست؟

امروزه امنیت به یک نیاز اساسی در هر جامعه تبدیل شده و همه افراد در هر مکانی تلاش می کنند تا این نیاز را برآورده کنند. یکی از مهمترین وسایلی که در برآورده کردن این نیاز استفاده می‌شود، درب است. درب‌ها در هر مکانی به عنوان ورودی آن مکان شناخته می‌شوند و درامنیت هر ساختمان نقش بسزایی ایفا می‌کنند. درب‌ها انواع مختلفی دارند ما در این مقاله به یکی از پرکاربردترین نوع درب‌ در دنیای امروز یعنی درب اتوماتیک خواهیم پرداخت و ویژگی‌ها و انواع این نوع درب را با هم بررسی خواهیم کرد.

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک یکی از انواع درب برقی می‌باشد. این نوع درب همانگونه که از اسم آن مشخص است به صورت الکتریکی باز و بسته می‌شود و دیگر نیازی به کارکرد مکانیکی ندارد.

انواع درب اتوماتیک

این نوع جک در دو نوع: 1- جک درب اتوماتیک پارکینگی و 2- جک درب اتوماتیک شیشه‌ی در بازار عرضه می‌شود.

درب اتوماتیک شیشه‌ای

این نوع درب با استفاده از یک حسگر چشمی کار می‌کند. این حسگر با تشخیص حرکت در مقابل درب، درب را به صورت اتوماتیک باز می‌کند. در مکان‌هایی مثل بانک‌ها، فروشگاه‌ها، بانک‌ها و ….. از این نوع درب استفاده می‌شود.

درب اتوماتیک پارکنیگی

این نوع درب با استفاده از یک ریموت دستی کار می‌کند و با فشردن ریموت درب به صورت اتومتیک باز می‌شود.

این نوع درب از لحاظ کاربرد به انوع مختلفی تقسیم می‌شود.

انواع درب پارکینگی :
  • هیدرولیکی

این نوع درب با استفاده از نیروی تحت فشار سیالات ( عموما روغن غلیظ غیر قابل تراکم) کار می‌کند. از مزیت های استفاده از این نوع درب می توان به قدرت بسیار بالا و حرکت یکنواخت آن اشاره کرد که برای به حرکت درآوردن و باز و بسته کردن درب های سنگین مناسب است.

از دیگر مزیت های این نوع درب می توان به استهلاک پایین این نوع درب اشاره کرد. به دلیل قدرت بسیار بالای این نوع درب، حرکت درب آرام و بدون لغزی می باشد و این از مستهلک شدن درب جلوگیری می کند.

در مقابل مزایا این نوع درب معایبی نیز دارد که میتوان به مراقب و نگه دری پر هزینه آن اشاره کرد.

از موارد استفاده این نوع درب میتوان به مکان‌های پر تردد و درب های سنگین اشاره کرد.

  • پنوماتیک

در این نوع درب نیروی تحت فشار باد تامین کننده انرژی مورد نیاز بری به جحرکت در آوردن درب ها است. مصرف انرژی وهزینه در این نوع درب بسیار کم است واز مزایای آن می‌توان به آرام و بی صدا بودن آن اشاره کرد.

البته از این نوع درب در گذشت زیاد استفاده می شد اما در حال حاضر استفاده از این نوع درب به صفر رسیده است.

  • گیربکسی

تامین کننده انرژی مورد نیاز این نوع درب نیروی موتور برقی کوچکی است که در داخل جک این نوع درب به کار برده می‌‌شود.

این نیرو از جک‌ها به گیربکس منتقل شده و باعث حرکت درب می‌شود. از مهمترین مزایای این نوع درب می‌توان به جدا بودن بخش مکانیکی و الکترومکانیکی آن اشاره کرد.

مناسب ترین درب اتوماتیک پارکینگی

نمیتوان گفت کدام مدل از درب های پارکینگی مناسب تر است چون متناسب با مکان مورد نظر و ویژگی هر درب میتوان از هر نوع درب استفاده کرد.

برای مشاوره میتوانید با کارشناسان ما در آتادر تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *