چرا باید از درب اتوماتیک استفاده کنیم؟

امروزه درب اتوماتیک به یک ابزار برای به روز و مدرن جلوه دادن یک مجموعه به حساب آمده و خیلی بیشتر از قبل در سطح شهر به چشم می‌خورد و دلایل اصلی آن هم چیزی جز زیبایی و قیمت مناسب نبوده است.

آیا تنها زیبایی و مقرون به صرفه بودن درب اتوماتیک دلیل محبوبیت و تعدد استفاده از این نوع درب است؟ مطمئنا این‌ موارد تنها دلیل این محبوبیت نیست در ادامه به باقی مزایای درب اتوماتیک می پردازیم و پاسخ این سوال را خواهیم داد که چرا باید از درب اتوماتیک استفاده کنیم؟

مزیت‌های استفاده از درب اتوماتیک چیست؟

نظر سنجی‌ها و مطالعات این نتیجه را حاصل کرده است که علاقه عموم برای ورود و خروج و تردد بیشتر به سمت درب‌های اتوماتیک است و بسیاری از مردم درب اتوماتیک را به درب‌های سنتی ترجیح می‌دهند. سازمان‌ ها و ساختمان‌هایی که نصب درب اتوماتیک برای آن‌ها توصیه می‌شود عبارتند از: فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، مراکز خرید و فروشگاه‌ها و بسیاری موارد دیگر که احتمالا بسیار به چشمتان خورده است.

انواع درب اتوماتیک

انواع متفاوتی از درب اتوماتیک وجود دارد. تنوع در اندازه،‌شکل و طرح‌های متفاوت و فراوانی که در این نوع درب وجود دارد دست خریدار را در انتخاب بسیار باز گذاشته است. پرکاربردترین آن‌ها عبارتند از:

  • درب اتوماتیک تلسکوپی
  • درب اتوماتیک اسلایدینگ
  • درب اتوماتیک تاشو
  • درب اتوماتیک چرخشی

آسایش و راحتی با درب اتوماتیک:

مطمئنا عموم مردم به جای فشردن دستگیره جهت باز و بسته کردن درب، مخصوصا زمانی که لوازم و وسایل همراه آن‌ها باشد، ترجیح می‌دهند که درب خود به خود باز و بسته شود تا تردد آن‌ها هم به راحتی انجام شود.

 البته از جنبه‌های دیگر نیز می‌توان این موضوع را بررسی کرد، از جمله بحث بهداشت که در محل‌های پرتردد بدون تماس دست با دستگیره‌ها از انتقال ویروس‌ها و بیماری‌های احتمالی جلوگیری کرد.

از دیگر مواردی که شما را مجاب به استفاده از درب اتوماتیک می‌کند، راحتی استفاده برای کودکان، افراد کم توان و همچنین افراد معلول است. زیرا باز و بسته کردن درب برای این افراد حتما دشوار خواهد بود.

همچنین احتمالا این نکته به چشم نیاید اما درب اتوماتیک، پرستیژ و کلاس کاری فروشگاه و کسب و کار شما را بالا خواهد برد و اعتبار خاصی به ساختمان، فروشگاه و یا سازمان شما خواهد داد و این حس را به مشتری یا مراجعه کننده القا خواهد کرد که این سازمان یا فروشگاه از به روزترین متد‌ها جهانی بهره می‌برد و به نظر و راحتی ارباب رجوع احترام می‌گذارد.

قیمت مناسب و به صرفه بودن درب اتوماتیک:

احتمالا باورش کمی سخت باشد اما درب اتوماتیک باعث صرفه جویی بسیار در برخی هزینه‌های شما خواهد داشت. اما چرا؟

اگر شما از برندهای معتبر در صنعت درب بهره ببرید، هم در طول سال هزینه پایین‌تری برای نگه‌داری و تعمیرات پرداخت خواهید کرد و هم به نسبت طول عمر بالاتری را از این کالا دریافت خواهید کرد. نکته مهمی که شاید خیلی دیده نشود بحث انرژی و صرفه جویی در آن است. درب اتوماتیک فقط زمانی باز و بسته می‌شود که به آن نیاز باشد و به آن دستور داده شود، در نتیجه از هدر رفت گرما در فصول سرد و خنکا در فصول گرم خواهد شد. پس باز هم می‌توان گفت که استفاده از درب اتوماتیک از بسیاری جهات قابل بررسی و انتخاب است.

    پاسخ دهید

    ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*