تفاوت دوربین تشخیص چهره (Face Detection) با دوربین شناسایی چهره

قطعا دوربین‌های تشخیص چهره از بزرگ‌ترین و پرکاربردترین اختراعات بشر است که در دنیای دوربین‌ مداربسته تحولی ایجاد کرد. بسیاری از شرکت‌ها، سازمان‌ها و ادارات از دوربین‌های مدار بسته استفاده می‌کنند. این نوع از دوربین‌ها با شناسایی و تشخیص چهره کاربردها و قابلیت‌های متعددی به سازمان‌ها و ادارات اضافه کرده‌اند که برخی از  مهم‌ترین قابلیت‌های مثبتی که به این سازمان‌ها  اضافه کرده است عبارت است از:

  • بالا بردن بازخورد و کارایی اپراتورهای اتاق مانیتورینگ
  • افزایش عملکرد سیستم‌های هشدار دهنده و نظارتی
  • قابلیت فرستادن دستورات لازم به دوربین‌هایی مانند دوربین‌های گردان جهت شناسایی افراد بر اساس چهره و صورت افراد

دوربین مداربسته تشخیص چهره , دوربین تشخیص چهره

تشخیص چهره چیست و چگونه کار می‌کند؟

دوربین‌ تشخیص چهره با بهره بردن از الگوریتم‌های خاص تعریف شده برای این سیستم‌ها می‌توانند چهره‌های افراد را در زوایای متفاوت شناسایی کنند. طرز کار این الگوریم‌ها به این شکل است که با تشخیص اجزای مختلف صورت مانند چشم‌ها، ابروها، لب و بینی عمل تشخیص چهره را انجام می‌دهد و بسته به نوع نرم افزار دوربین با پردازش اجزا صورت در تمام زوایا از جمله تمام رخ و یا نیم رخ و زوایای تا 45 درجه این امر برای تشخیص چهره میسر می‌شود.

مرحله بعد از تشخیص چهره، ثبت تصاویر و سپس پردازش آن‌ها است. پردازش این تصاویر به این شکل است که ابتدا از چهره مورد نظر عکس گرفته شده و سپس در حافظه داخلی دستگاه ذخیره می‌شود و بعد از آن شما می‌توانید بدون دردسر بازبینی کل تصاویر و فیلم‌ها فقط تصاویر گرفته شده از چهره افراد را در هر مکان و در هر تاریخی که مد نظر شماست بررسی و نظارت کنید.

شناسایی چهره یا Face Recognition چیست؟

شناسایی چهره با تشخیص چهره تفاوت دارد. در این قسمت کمی راجع به شناسایی چهره توضیح می‌دهیم تا تفاوت آن‌ با تشخیص چهره برای شما ملموس‌تر شود.

فرآیند تشخیص چهره به این صورت است که ابتدا دوربین چهره فرد را تشخیص داده و بعد از آن با بررسی تصاویر با بهره بردن از هوش مصنوعی پیشرفته خود مشخصات ظاهری فرد را شناسایی کرده و در خود ثبت و ذخیره می‌کند و سپس در مواقعی که لازم باشد سیستم‌ می‌تواند چهره فرد را در بین تمامی تصاویر ثبت شده در خود شناسایی کرده و در صورت لزوم به اپراتور پیام یا هشدار دهد.

دوربین‌ مداربسته شناسایی چهره , دوربین شناسایی چهره

اما تفاوت بین  دوربین تشخیص چهره (Face Detection) و دوربین شناسایی چهره (Face Recognition) در چیست؟

دوربین تشخیص چهره فقط می‌تواند چهره فرد را تشخیص داده و در پایگاه داده خود ثبت کند و هیچ عمل اضافه‌تری بر روی تصویر ثبت شده انجام نمی‌دهد در صورتی که دوربین شناسایی چهره به غیر از تشخیص چهره، این قابلیت را دارد که چهره فرد را بر اساس مشخصات ظاهری شناسایی کند و در بین تمامی تصاویر ثبت شده فرد مورد نظر را شناسایی و متمایز کند.

از مهم‌ترین مزایای دوربین‌های تشخیص چهره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جلوگیری از وقوع جرایم احتمالی: این قابلیت به کمک نیروهای حفاظتی آمده و در تشخیص افراد مجرم به کمک آن‌ها می‌آید.
  • نظارت بهتر و جامع‌تر بر تمام فعالیت‌ها: با قابلیت تشخیص چهره می‌توان تمام فعالیت‌های یک فرد را به طور خاص رصد کنید.

خرید دوربین تشخیص چهره یا دوربین شناسایی چهره؟

پس از آنکه در مقاله ی بالا با تفاوت های دوربین شناسایی چهره و دوربین مداربسته تشخیص چهره آشنا شدید. می توانید برای خرید دوربین تشخیص چهره هایک ویژه و دوربین تشخیص چهره داهوا با همکاران فروش ما در سایت آتادور تماس حاصل کنید تا لیست قیمت دوربین تشخیص چهره را برای شما ارسال نمایند.

تهران، میدان آرژانتین، روبروی شهروند، پلاک 28، واحد 2

٠٩١٢١٠٢٨٨١٥ | ٠٩٣٥١٠٢٥٥٠٠ | ٠٢١٢٢٨٧١٨١٠

یک پاسخ

  1. I really liked you post about “the difference between a face detection camera and a face detection camera”, It is very impressive and i learned some new things from this post and The most current, trustworthy, and responsive list on the market is our email list for the electronics industry. You may enhance your marketing campaigns and boost your ROI by using the extensive Electronics Industry data in our Electronics Industry email database. You can create marketing plans to connect with the appropriate market segment and boost sales with the aid of our Electronics Industry Contact Database. Use our highly responsive Electronics Industry Email and Mailing List to produce qualified leads that convert and give your marketing a competitive edge.

    Electronics Industry Mailing List

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *