دوربین خودرو یکی از ضروری ترین سیستم‌های امنیتی

دوربین خودرو یکی از سیستم‌های امنیتی است که امروزه مورد استفاده بسیاری از افراد در سراسر دنیا قرار گرفته است. در بعضی از خودروهای خارجی این دوربین به عنوان آپشن روی ماشین وجود دارد ولی اکثر خودروها این آپشن را ندارند و خود شخص باید اقدام به خرید و نصب دوربین کند.
دزدگیر ماشین فقط وقتی کسی به خودروی شما ضربه‌ای وارد می‌کند به صدا در می‌آید و تا شما بخواهید واکنش مناسبی نشان دهید ممکن است سارق به هدف خودش رسیده باشد.
دوربین خودرو نوعی دوربین بسیار کوچک و ظریف است که پشت آیینۀ جلوی اتومبیل نصب می گردد و مناسب انواع خودروها است. این دوربین‌ها دارای قابلیت ذخیره‌سازی فیلم و تصاویر وقایع در حین حرکت و حتی در زمان پارک خودرو، بر روی حافظه هستند و امکان انتقال آن‌ها از طریق وای فای به موبایل و تبلت امکان پذیر است.
چرا این دوربین‌ خودرو یکی از سیستم‌های امنیتی ضروری است؟
– زمانی که اتومبیل‌تان را پارک کرده اید و کسی به آن صدمه می‌زند یا قصد دزدی وسایل جانبی خوردو را داشته باشد .
– هنگامی‌که خودروی‌تان به سرقت می‌رود.
– اگر در حین حرکت تصادفی رخ دهد، ماموران راهنمایی و رانندگی و بیمه همیشه بعد از تصادف به محل حادثه می‌آیند و فقط از روی آثار و شواهد موجود به مقصر بودن کسی پی خواهند برد. اگر شخص مصر انکار کند و صحنه تصادف را به هم بزند، احتمال خطای کارشناس وجود دارد.
– افراد شیادی که خود را جلوی اتومبیل می‌اندازند و درخواست پول می‌کنند برای اینکه از راننده شکایت نکنند.
اگر یکی از این موارد برای شما اتفاق بیفتد شما میتوانید فیلمی که دوربین خودروی‌تان ضبط کرده را در اختیار پلیس قرار دهید و فرد مقصر را به دام بیاندازید.

در هنگام خرید دوربین خودرو به موارد زیر توجه کنید:

1. اندازۀ دوربین:

بعضی از دوربین‌های خودرو که LCD هم دارد به خودی خود باعث جلب توجه سارقانی که وسایل داخل خودرو را به سرقت می‌برند هستند. سعی کنید دوربینی تهیه کنید که کوچک باشد.

2. توجه به کیفیت آینه و نمایشگر دوربین:

بعضی از دوربین‌های موجود در بازار دارای آینه و نمایشگر‌های بی کیفیتی هستند. اگر آینۀ فابریک اتومبیل‌تان با کیفیت باشد یا باید آن را با یک آینۀ بی کیفیت عوض کنید و یا دوربین را روی همان آینه نصب کنید. لذا دوربینی تهیه کنید که دارای آینۀ با کیفیتی باشد.

3. کیفیت بدنۀ دوربین

4. دارای سیستم شناسایی حرکت باشد

5. مجهز به سیستم G-Sensor باشد:

سیستم حالت پارک، زمانی که دوربین خاموش باشد و ضربه‌ای به خودرو وارد شود این سنسور برای مدتی فعال می‌شود دوربین یک ویدیو کوتاه ضبط میکند و مجدد قفل می‌شود .

6. لنز قابل چرخش داشته باشد و یا دو لنزه باشد:

در برخی دوربین‌ها یک لنز قابلیت چرخش دارد و می‌تواند از داخل خودرو هم تصویربردای کند. اما بعضی دو لنزه هستند و این امکان را یبه شما می‌دهد که همزمان هم از داخل خودرو و هم از جلوی خودرو فیلم برداری کنید. دوربین‌های دو لنزه مناسب‌تر است اما این مدل نسبت به تک لنزه گران تر است.

7. دارای باتری داخلی باشد.

8. ظرفیت حافظۀ بالایی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.