دوربین مداربسته فیش آی

دوربین مداربسته انتخاب خیلی از افرادی است که قصد کنترل و نظارت غیرحضوری برای محیطی را دارند. هنگام خرید دوربین مداربسته یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید حتما مورد توجه قرار بگیرد وسعت میدان دید آن است. میدان دید دوربین های معمولی به طور میانگین 90 تا ۱۳۰ درجه است که برای پوشش کامل محیط های بزرگ باید چند دوربین معمولی نصب کرد. دوربین مدار بسته فیش آی یک دوربین مداربسته تحت شبکه است که دارای لنزهایی خاص است و همانطور که از نام آن پیداست مانند چشم ماهی می‌تواند زوایای گسترده ای را تحت پوشش قرار دهد. این دوربین به کمک لنز فیش آی قابلیت تصویربرداری 180 تا 360 درجه را داراست که علت این نوع تصویربرداری، فاصله کانونی بسیار کوتاه بین سنسور تصویر و لنز دوربین مداربسته است. همین زاویه دید وسیع باعث شده که این دوربین بهترین انتخاب برای فضاهای بزرگ و گسترده باشد چرا که فقط یک دوربین فیش میتواند یک سالن با مساحت تقریبی 80 متر مربع را به طور کامل و با کیفیت بالا پوشش دهد.
این دوربین در چند سال اخیر به دلیل داشتن کارایی بسیار بالا و قیمت مناسبش توانسته در بازار فروش دوربین مدار بسته، سهم خوبی را به خود اختصاص دهد.

کاربرد دوربین فیش آی:

از این دوربین معمولآ برای فضاهای بزرگ و گسترده مانند فروشگاه‌ها، پارکینگ‌های عمومی، رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی، اتاق جلسات، انبار و … استفاده میشود، اما این دوربین قابلیت مانیتورینگ ندارد چون همانطور که از اسمش پیداست این دوربین تصاویر را مانند چشم ماهی به صورت گرد و مدور ثبت می‌کند که برای اصلاح تصویر باید نرم افزار مخصوص آن را روی سیستمی که تصاویر در آن ذخیره می‌شوند نصب کرد.

مزایا و معایب دوربین فیش آی:

بزرگترین مزیتی که این دوربین دارد این است که می‌تواند جایگزین چند دوربین شود. یکی از مواردی که هنگام نصب دوربین مداربسته اتفاق می‌افتد وجود نقاط کور است، اما دوربین فیش آی اگر محلی مناسب نصب شود می‌تواند تمام محیط مد نظر شما را بدون وجود نقطۀ کور پوشش دهد.
بزرگترین ایرادی که دارد چون تصاویر را از اطراف می‌کشد تا یک تصویر 360 درجه بسازد رزولوشن آن از رزولوشن اعلام شده توسط شرکت سازندۀ دوربین کمتر است

ویژگی های دوربین مداربسته فیش آی:

 • بعضی مدل‌های این دوربین بی‌سیم هستند
 • قابلیت ضبط تصاویر روی کارت حافظه (SD Card)
 • تمامی این دوربین‌ها تحت شبکه هستند و در سیستم مداربستۀ آنالوگ قابل نصب نیستند.
 • نصب آسان

نکات نصب دوربین مداربسته فیش آی:

این دوربین را در شرایط زیر نمی‌توان نصب کرد:

 • در ارتفاع کمتر از 3 متر یا بیشتر از متر
 • محیط های کم نور: این دوربین معمولا به نور بیشتری نسبت به سایر دوربین های مداربسته نیاز دارد.
 • فضای باز: به دلیل اینکه این دوربین ضد آب و گرد و غبار نیست نصب آن در فضای باز توصیه نمی‌شود.
 • در گوشه های سقف: نصب دوربین در سه کنج دیوار فضا را به طور کامل پوشش نمی دهد.
 • روی سقف‌هایی که شیب آن یکسان نیست: نصب دوربین روی سقف شیب دار باعث از بین رفتن قسمتی از زاویه دید دوربین می‌شود.

نکته: بهتر است که دوربین فیش آی را رو روی سقف کاذب به کمک یک پایۀ کوچک گنبدی شکل نصب کنید.

102 پاسخ

  1. راه های ارتباطی به اضافهی شماره های تماس در برگه تماس با ما سایت قرار دارند میتونین از اون ها استفاده کنین

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.