آشنایی با دوربین مداربسته مولتی سنسور و کاربرد آن

دوربین مولتی سنسور , خرید دوربین مولتی سنسور

این روزها با توجه به بالا رفتن هزینه های ایجاد شبکه های دوربین مدار بسته و نصب تعداد زیادی دوربین در فضاهای مسطح مانند پارکینگ ها و انبار‌ها دوربین های مولتی سنسور کاربرد وسیعی پیدا کرده اند.  این  دوربین ها که در بازار به اسم چند لنزه نیز شناخته می شوند به دلیل سهولت نصب و صرفه جویی در هزینه از محبوبیت بالایی در بین مصرف کنندگان برخوردار شده اند.

تصویربرداری پانوراما قابلیت ویژه دوربین مداربسته مولتی سنسور

اگر دقیقا نمی دانید تصاویر پانوراما چه نوع تصاویری هستند باید خدمت شما عرض کنیم آنها تصاویر عریض یا در اصطلاح واید هستند که منطقه گسترده ای را پوشش می دهند . در این نوع دوربین ها به کاربران فرصت داده می شود تا تصاویری با زاویه دید 180، 270 و در برخی از مدل ها تا 360 درجه را نیز پوشش می دهند.

تحقیقاتی که توسط سازمان تحقیقات بازار آینده انجام شده است فروش دوربین های مداربسته مولتی سنسور پانوراما در سال های گذشته 31 درصد افزایش یافته است.

دوربین مولتی سنسور , خرید دوربین مولتی سنسور

تصویر دوربین مداربسته مولتی سنسور پانوراما با تصویر دوربین مداربسته فیش آی چه متفاوتی دارد؟

در دوربین های مداربسته فیش آی تصاویر با یک لنز 360 درجه تولید می شود که این لنز باعث می شود که تصاویر بصورت گوی مانند به ما میدهد. اگر این دوربین ها روی دیوار نصب شوند تصویری 180 درجه و در صورتی که رو سقف نصب گردند تصاویری 360 درجه به ما خواهند داد.

اما تصویر دوربین های مولتی سنسور با بهره گیری از چند لنز و ترکیب چند تصویر ایجاد می گردند همین امر سبب می شود که ما تصویری تخت و یکنواخت بدون هیچ قوسی را مشاهده کنیم.

این دوربین ها اگر نقطه ای مناسب نصب گردند. تصاویری پانوراما به ما ارائه می دهند.

انواع دوربین مداربسته مولتی سنسور

این دوربین ها در دو نوع لنز ثابت و لنز متغیر در بازار وجود دارند.

دوربین مداربسته مولتی سنسور با لنز ثابت

این دوربین ها لنز های ثابتی با زاویه دید های مشخص 180 درجه، 270 درجه و 360 درجه دارند. خریداران این دوربین باید با توجه به نوع کاربری که در نظر دارند دوربین متناسب با نیازشان را خریداری کنند. برای مثال اگر مکانی باز مربع شکل دارید مانند پارکینگ دوربینی با زاویه 360 درجه به کمک شما می آید. در صورتی که در خیابان ها با دوربینی با زوایه 180 درجه می توانید پاسخگوی نیاز ها باشد.

دوربین مداربسته مولتی سنسور با لنز متغیر

دوربین مولتی سنسور با لنز متغیر چندین لنز قابل تنظیم دارند که به کاربران این امکان را می دهد که بطور همزمان چندین تصویر را مشاهده نمائید.

این دوربین امکان نظارت دقیق تری را به شما می دهد به دلیل اینکه هر لنز آن می تواند با انعطاف پذیری که دارد سمت خاصی را برای شما پوشش دهد. به طور مثال یک لنز درب ورودی را در نظر می گیرد لنز دیگر جهتی متفاوت را پوشش می دهد.

مزایای دوربین مداربسته  مولتی سنسور چیست؟

دوربین مداربسته مولتی سنسور مزایای فراوانی دارند یکی از مهمترین آنها این است که می توانند جایگزین چند دوربین مدار بسته معمولی و تک لنز شوند که این کار هزینه نصب و نگهداری را به مراتب کاهش می دهد.

این دوربین ها با قابلیت بزرگنمایی (زوم) می توانند جایگزین چند دوربین شوند. از دوربین مداربسته چند سنسوره می توان برای مقاصد غیر از امنیتی نظیر تحلیل رفتار مشتریان، بررسی، نظارت بر ترافیک خیابان ها و کنترل کارمندان را با این دوربین ها انجام داد.

    پاسخ دهید

    ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*