دوربین مدار بسته خودرو

امروزه اکثر خانواده‌ها حداقل یک خودرو را دارد و حفظ امنیت خودرو یکی از دغدغه‌های روزمره‌ است. هم‌چنین با افزایش تصادفات جاده‌ای و امکان تشخیص مقصر به اشتباه، امنیت جان افراد فراتر از امنیت مالی به شمار می‌رود. دوربین های مدار بسته در اکثر مکان‌ها مانند ساختمان ها و مغازه ها جهت حفظ امنیت نصب می‌شود. اخیرآ استفاده از دوربین مدار بسته برای انواع وسایل نقلیه عمومی، سرویس مدارس و خودروهای شخصی نیز رواج پیدا کرده است که این دوربین می‌تواند امنیت مسافران را تا حد زیادی فراهم کند.

انواع دوربین مدار بسته برای وسایل نقلیه:

1. دوربین های HDTVI

ارزان‌ترین و ساده ترین راه برای داشتن تصاویری با کیفیت بالا نصب دوربین‌های برند HDTVI ویژن است.

2. دوربین های تحت شبکه

دوربین تحت شبکه تصاویر را با کیفیت HD در اختیار شما می‌گذارد و می‌تواند فضای داخلی و خارجی وسیله نقلیه را پوشش می‌دهد. یکی از معایب استفاده از این دوربین کاهش کیفیت تصویر ضبط شده بر اثر لرزش و تکان‌های خودرو در حین حرکت است. شرکت هایک ویژن برای حل این مشکل از تکنولوژی Anti-vibration استفاده کرده که دوربین بتواند با وجود دست انداز و تکان‌های در حین حرکت اتومبیل کیفیت تصاویر را حفظ نمایند.

محل نصب دوربین مدار بسته خودرو :

1. در فضای داخلی خودرو

نصب دوربین مداربسته کوچک مخفی در داخل خودرو روش امن‌تری و ساده تری است است زیرا سارقان متوجه وجود این دوربین نخواهند شد.
اما بزرگترین ایرادی که نصب دوربین مداربسته داخل خودرو دارد، برخورد نور مادون قرمز دوربین مداربسته به شیشه و انعکاس آن به داخل است که باعث می‌شود تصاویر ضبط شده در شب کیفیت مناسبی نداشته باشد و نتوانید از دوربین‌ دید در شب استفاده کنید.

2. نصب در فضای خارجی

با نصب دوربین در فضای خارجی پوشش تصویری بهتری دارید و دیگر مشکل نور مادون قرمز را نخواهید داشت و می‌توانید از دوربین‌های دید در شب با کیفیت بالا نیز استفاده کنید.

ویژگی های که هنگام خرید و نصب دوربین‌ مداربسته خودرو باید در نظر بگیرید:

1. ضبط تصاویر در نور کم

احتمال آسیب رساندن به خودرو و سرقت در شب بیشتر اتفاق می افتد، زیرا سرقت در تاریکی و نور کم بسیار آسن‌تر است بنابراین باید دوربینی تهیه کنید که بتواند در شرایطی که نور کم است تصاویر را با کیفیت ضبط کند. دوربین مداربسته مادون قرمز قابلیت ضبط تصویر در شب و نور کم را دارد اما احتمال دارد نور قرمز رنگ آن سارقان را متوجه وجود دوربین کند. می‌توانید دوربین های مداربسته مخصوص دید در شب را خریداری کنید که قابلیت ضبط تصاویر با کیفیت در تاریکی، را دارند.

2. پوشش ۳۶۰ درجه ای

دوربین معمولی مداربسته خودرو ، فقط می‌تواند تصویر کادر روبروی خود را ضبط می‌کند. اگر سارقان از محدودۀ خارج از دید دوربین به خودرو نزدیک شوند تصویری از آن‌ها نخواهید داشت. بنابراین بهترین انتخاب دوربینی است که میدان دید ۳۶۰ درجه‌ای داشته باشد تا بتواند تمام فضای اطراف خودرو را پوشش دهد. بعضی از افراد به جای اینکه یک دوربین مداربسته با دید ۳۶۰ درجه خریداری کنند، چند دوربین مداربسته معمولی را در قسمت‌های مختلف ماشین نصب می کنند که این کار هم باعث جلب توجه و هم ایجاد مشکل در نصب و برق رسانی می‌شود.

3. سیم کشی و نصب دوربین مداربسته ماشین

دوربین مداربسته خودرو باید مستقیما به سیستم الکتریکی اتومبیل وصل شود تا بتواند برق مورد نیازش را تامین کند. وصل کردن آن به قسمت فندک خودرو باعث آسیب دیدن یا قطع و وصلی هنگام ضبط تصویر می‌شود. بهتر است هنگام نصب از افراد متخصص و مجرب کمک بگیرید تا از برق‌رسانی بدون اشکال و بدون قطعی دوربین مداربسته ماشین اطمینان پیدا کنید.

4. حجم حافظه مورد نیاز برای ذخیره

به طور معمول ذخیرۀ فیلم‌ها با کیفیت بالا برای مدت 6 – 5 روز مناسب است که یک کارت حافظه ۳۲ گیگابایتی این قابلیت را دارد، اما برخی افراد می خواهند تعداد روزهای ذخیره سازی بیشتر باشد بنابراین باید از کارت حافظه با حجم بالا استفاده کنند و بالطبع هزینه بیشتری نیز دارد. درنظر داشته باشید که ظرفیت کارت حافظه باید با سیستم دوربین مداربسته خودرو همخوانی داشته باشد.

5. امکان مشاهده آنلاین تصاویر دوربین مداربسته

این که افراد بتوانند مستقیما، تصاویر دوربین مداربسته اتومبیل خود را از راه دور مشاهده کنند، بسیار اهمیت دارد. اگر دوربین مداربسته خودرو به اینترنت متصل باشد، امکان مشاهده تصاویر به صورت آنلاین وجود دارد.

98 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.