راهبند زنجیری

با پیشرفت روز افزون علوم و تکنولوژی و سیستم‌های اتوماتیک، طیف گسترده ای از محصولات جهت کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه ارائه شده است. همانطور که در مقاله‌های قبلی وبسایت آتادر مشاهده کردید، راهبند یکی از مهمترین سیستم‌های حافظتی و نظارتی و کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه می‌باشد. یکی از انواع راهبند راهبند زنجیری می‌باشد.

راهبند:

راه بند به تجهیزاتی گفته می‌شود که جلوی ورود و خروج کلیه وسایل نقلیه می‌گیرد و ورود و خروج توسط آن کنترل می‌شود. طراحی راهبندها به گونه ای است که با کلیه دستگاه‌های شناسایی همانند کارت خوان، دوربین پلاک خوان، دکمه پوش باتن، ریموت کنترل و دیگر سیستم‌های کنترل تردد استاندارد مطابقت دارند.
راهبند‌ها انواع مختلفی دارند که می‌توان از انواع مختلف آنها به: راهبند بلاکر، راهبند میله‌ای، راهبند ستونی، راهبند زنجیری و …. اشاره کرد.
یکی از انواع راهبند‌ها راهبند زنجیری است.

راهبند زنجیری
راهبند زنجیری

راهبند زنجیری:

همانطور که گفته شد یکی از پر کاربرد ترین انواع راهبند، راهبند زنجیری نام دارد. راهبند زنجیری به نوعی از راهبند اطلاق می‌شود یک زنجیر را در راستای یک مسیر مشخص به حرکت در می‌آورد.
این نوع راهبند دارای دو استوانه در دو طرفین مسیر می‌شوند که در هر کدام از این استوانه‌ها موتور و گیربکسی قرار دارد که به کمک این مکانیزن زنجیر را در راهبند بالا و پایین می‌برد.

کاربرد:

این نوع راهبند به دلیل مکانیزم آسان و مزایای زیاد برای مکان‌هایی که در آن تردد بسیار است مثل: مکان‌های تجاری و صنعتی. از دیگر موارد مصرفی این نوع راهبند می‌توان به مکان‌هایی با عرض زیاد و منطقه آب و هوایی بادخیز اشاره کرد.

مزایا:

مانند تمامی انواع راهبند این نوع راهبند دارای مزایا و معایب متعددی است.

حذف نیروی انسانی:

از مزایای این نوع راهبند می‌توان به حذف نیروی انسانی اشاره کرد. به دلیل اتوماتیک بودن این نوع راهبند عملا نیروی انسانی از مکانیزم راهبند زنجیری حذف می‌شود و تمامی ‌عملکردهای این نوع راهبند به صورت اتوماتیک صورت می‌پذیرد.

نصب ساده و تنظیم سریع:

همانطور که گفته شد این نوع راهبند از مکانیزم بسیار ساده‌ای برخوردار است و به همین دلیل نصب و راه اندازی آن بسیار ساده است.

تردد بالا:

از دیگر مزایای این نوع راهبند می‌توان به امکان تردد بالا از راهبند زنجیری اشاره کرد. در دیگر انواع راهبند به دلیل مشکلات فراوان عملا امکان تردد زیاد وجود نداشت ولی این راهبند به دلیل سادگی برای مکان‌های پر تردد مناسب است.

معایب:

امنیت نسبتا کم نسبت به بقیه انواع راهبند:

به دلیل اینکه سمت اصلی این نوع راهبند از زنجیر است و زنجیر نسبت به بقیه مدل‌های راهبند مانند راهبند میله‌ای و راهبند ستونی مقاومت کمتری دارد؛ راهبند زنجیری نسبت به بقیه انواع راهبند مقاومت و در نتیجه امنیت کمتری دارد.

 

_________________________________________________________________________

اگر شما هم مایل به خریدن این نوع راهبند و یا دیگر انواع راهبند هستید با مشاوران ما تماس بگیرید.
مشاوران و کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به ارائه مشاوره درست در خرید و متناسب با بودجه مورد نظر شما، شما را نسبت به خرید هر یک از محصولات درخواستی شما، شما راهنمایی خواهند کرد.

09121028815 | 09123057936

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *