راهبند پارکینگ

خرید راهبند و قیمت راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ یکی از اجزای سیستم کنترل تردد است که امنیت یک مجموعه را تأمین می‌کند. که این روزها بیشتر از راهبند اتوماتیک برای پارکینگ ها استفاده می‌شود. راهبندهای اتوماتیک خود به دو دستۀ مکانیکی و هیدرولیکی تقسیم می‌شود. در راهبند اتوماتیک مکانیکی مکانیزم باز شدن به کمک چرخ دنده است که درب را باز و بسته می نماید اما در راهبند هیدرولیکی باز شدن درب به واسطه دستگاه های مختلف مانند دستگاه کارت خوان، ریموت، کنترل، دوربین و .. است.
معمولا یک راهبند اتوماتیک پارکینگی یک دوربین مدار بسته برای ثبت تصویر صورت راننده، سرنشینان و پلاک تمامی خودروها هنگام ورود و خروج دارد که به صورت مداوم تمامی تصاویر را با وضوح بالا ثبت می‌کند.

راهبند بازویی:

با توجه به مساحت محوطه ای که تصمیم دارید آن را به راهبند مجهز نمایید می‌توانید از انواع تک اهرمی یا دو اهرمی استفاده نمایید. در راهبند دو اهرمی دو بازوی حرکت کننده نصب می‌شود و به دو موتور و گیربکس نیاز داریم.
این راهبند بازویی شامل اجزای زیر می‌باشد:

1. یک باکس مستصیلی با ارتفاع 1 متر است که روی زمین قرار دارد و درون آن موتور راهبند تعبیه شده است. موتور راهبند پارکینگ از قدرت بالایی برخوردار است تا بتواند وزن میله را تحمل نماید و توانایی هزاران بار جابجایی را داشته باشد.
2. یک لوله بلند که به آن بوم می‌گویند که قسمت انتهایی آن به موتور موجود داخل باکس متصل است. در گذشته جنس این اهرم آهن بود اما به دلیلی سنگینی دچار استهلاک می‌شد اما امروزه از پلاستیک فشرده و مقاوم یا از آلیاژ فلزی سبک ساخته می‌شود. این اهرم شرایط آب و هوایی مختلف اعم از نور مستقیم آفتاب و گرمای بیش از اندازه،بارندگی و سرمای زیر صفر مقاومت می‌کند و دچار آسیب دیدگی نمی‌شود. طول این اهرم به سفارش مشتری بستگی دارد و معمولا 2 تا 8 متری است. اگر طولل اهرم بلند باشد باید نصب آن با دقت زیادی انحجام شود ممکن است در مقابل باد شدید دچار تنش پیچشی در قسمت پایه شود، که بنابراین نصب راهبند باید با دقت فراوان انجام گردد
3. دوربین مدار بسته که روی این باکس نصب می‌شود.
این نوع راهبند پارکینگی از معمول ترین نوع راه بند است که قیمت مناسب تری نسبت به سایر راهبند‌ها دارد.

راهبند بازویی راهبند اهرمی راهبند میله ای

راهبند زنجیری:

مهم ترین مزیت راهبند زنجیری عرض زیاد آن است دارند. این راهبند در برابر باد مقاومند و همچنین در اماکنی که فضایی زیادی برای بالا رفتن اهرم راهبند بازویی وجود ندارد کاربرد دارد. دو کابین ستونی در طرفین نصب می شود و یک زنجیر این دو کابین را به هم متصل می‌کند برای عبور با شل کردن زنجیر توسط موتور، راه هموار شده و با کشیدن زنجیر راه بسته می شود. تمامی اجزای این راهبند از جنس آهن بوده و زنجیر آن قابلیت افزایش از 6 تا 16 را دارد.

راهبند زنجیری

راهبند ستونی:

نام دیگر آن بولارد است که شامل ستون هایی است که داخل زمین نصب می‌شود و در هنگام باز بودن مسیر درون زمین فرو می‌رود. قیمت این راهبند به دلیل ملاحظات امنیتی زیاد و ظاهر زیبا و دوام بیشتر، نسبت به قیمت بازویی و زنجیری بالاتر است.
دو راهبند زنجیری و بازویی از متداول‌ترین راهبندها برای پارکینگ‌های مسکونی هستند اما راهبند ستونی یا بولارد بیشتر برای پارکینگ اماکنی که دارای ضریب امنیتی بالا هستند کاربرد دارد.

بولارد راهبند ستونی

قیمت راهبند:

قیمت راهبند پارکینگ به عوامل زیادی مثل طول اهرم یا طول زنجیر، برند و کشور سازنده بستگی دارد.

نحوه انتخاب راهبند پارکینگ:

دو نکته را باید در زمان انتخاب راهبند در نظر داشته باشید، یکی عرض ورود يا خروج خودرو و دیگری میزان تردد است.

95 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.