عوامل موثر بر سرعت جک پارکینگی

این روزها کمتر جایی را می توان پیدا کرد که از جک درب اتوماتیک، برای باز و بسته کردن درب پارکینگ استفاده نکند. یکی از عوامل موثر در انتخاب جک درب اتوماتیک و جک درب پارکینگی، میزان سرعت این جک ها در باز و بسته کردن در است. در این مقاله به مهمترین عوامل تعیین سرعت جک اتوماتیک می‌پردازیم.

جک پارکینگی , سرعت جک پارکینگی , عوامل موثر در سرعت جک پارکینگی

نوع جک

جک های درب اتوماتیک به دو دسته کلی جک هیدرولیک و جک الکترومکانیک تقسیم می‌شوند. همانطور که از اسم آن‌ها نیز پیداست، جک‌های الکترومکانیک، با استفاده نیروی برق و مکانیک کار می‌کنند و جک هیدرولیک در بر اساس روغن موجود در مخزن کار می‌کند و در را باز یا بسته می‌کند. جک های هیدرولیک معمولا برای درهای سنگین استفاده می‌شود و قدرت بیشتری در مقایسه با جک های الکترومکانیک دارند ولی سرعت باز و بسته شدن در توسط آن‌ها کمتر است.

لولا

لولا یکی از مهمترین اجزای هر دری به شمار می‌رود. چرا که راحتی باز و بسته شدن درب و سرعت آن‌ به لولا بستگی دارد. اگر لولاها گیر داشته باشند و روان حرکت نکنند، سرعت درب کاهش می‌یابد.

سایر اجزای در

به صورت کلی هر مشکلی که درب داشته باشد، سرعت آن کاهش می‌یابد و هر میزان که درب، عیوب کمتری داشته باشد، سرعت آن نیز معمولی‌تر و بیشتر خواهد بود.

 

جک پارکینگی , سرعت جک پارکینگی , عوامل موثر در سرعت جک پارکینگی باد

باد نیز یکی دیگر از عواملی است که بر سرعت باز و بسته شدن درب اتوماتیک موثر است. به همین دلیل بهتر است در مناطق مختلف کشور با توجه به شرایط جوی و میزان بادخیز بودن منطقه اقدام به نصب جک درب اتوماتیک مخصوص کرد تا جک برقی بتواند در مقابل باد آن منطقه مقاومت کند.

فاصله جک تا لولا

فاصله بین پین جک تا لولای در نیز بر سرعت درب اتوماتیک تاثیر زیادی دارد. به گونه‌ای که هر چه فاصله این پین تا لولا کمتر باشد، سرعت درب بیشتر خواهد بود. این نکته‌ای است که در هنگام نصب جک درب اتوماتیک، می‌توانید از نصب درخواست نمایید تا متناسب با سرعت مدنظرتان پین را نصب کند.

شرایط آب و هوایی

در جک پارکینگ هیدرولیکی شرایط آب و هوایی نیز بر سرعت باز و بسته شدن درب تاثیر می‌گذارد چرا که روغن موجود در مخزن، در فصل گرم سال روان‌تر شده و در فصول سرد سال به حالت جامد نزدیک‌تر می‌شود و همین نکته سرعت باز و بسته کردن درب را مختل می‌کند.

جک پارکینگی , سرعت جک پارکینگی , عوامل موثر در سرعت جک پارکینگی

سرعت متوسط حرکت شفت جک پارکینگی

همانطور که در قسمت‌های قبلی به آن اشاره شد، سرعت حرکت جک‌ پارکینگ هیدرولیکی و جک‌ پارکینگ الکترومکانیکی با هم متفاوت است. این سرعت برای شفت جک الکترومکانیکی چیزی در حدود 1.5-1.8 سانتی‌متر بر ثانیه است، در حالی که این سرعت برای جک هیدرولیکی چیزی در حدود 0.7 تا 1 سانتی‌متر بر ثانیه است.

در صورتی که قصد خرید جک درب پارکینگ دارید و سرعت آن نیز برایتان مهم است، توصیه ما به شما تهیه این جک از آتادر است. شما ‌می‌توانید به منظور انتخاب بهترین جک متناسب با بودجه مد نظرتان با کارشناسان ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان آن‌ها بهره‌مند شوید. علاوه بر این می‌توانید از گارانتی و خدمات پس از فروش جک‌ها نیز بهره‌مند شوید.

5,162 پاسخ