عوامل موثر بر قیمت درب اتوماتیک

برای آگاهی از عوامل موثر بر قیمت درب اتوماتیک، عوامل موثر بر قیمت درب اتوماتیکانواع درب های اتوماتیک و مزایای استفاده از آنها می توانید مطلب زیر را مطالعه کنید

سرعت پیشرفت تکنولوژی و فناوری های روز دنیا به گونه ای است که جوامع مختلف در سراسر جهان به سرعت از حالت سنتی به سمت مدرنیته در حال حرکت هستند و تکنولوژی در تمامی ابعاد جامعه نمود واضح و روشنی پیدا کرده است. سیستم های اتوماتیک و متحرک یکی از مواردی است که به سرعت در حال پیشرفت است. از جمله مهم ترین سیستم های خودکار می توان به انواع درب های متحرک اشاره کرد.

درب اتوماتیک , قیمت درب اتوماتیک , خرید درب اتوماتیک

امروزه این درب ها پیشرفت بسیار زیادی داشته اند و از نظر امنیت، تنوع و کیفیت توانسته اند به خوبی تمام سلیقه ها را راضی کنند. تنوع و تعدد بالا در درب های اتوماتیک باعث شده اند که بحث هزینه ها و قیمت های آنها نیز مورد توجه قرار بگیرد. در این مطلب سعی می کنیم به بررسی مهم ترین عوامل موثر در قیمت درب های اتوماتیک بپردازیم.

  • البته باید به این نکته نیز توجه شود که کرکره های برقی ، درب های کشویی، درب اتوماتیک اسلایدینگ، درب های اتوماتیک نیم گرد، درب های اتوماتیک ریولوینگ، درب های اتوماتیک ریلی، درب های اتوماتیک تلسکوپی و درب های لولایی همه در دسته درب های اتوماتیک قرار می گیرند چرا که به موتورها و جک های اتوماتیک مجهز هستند.

عوامل اصلی موثر در قیمت درب اتوماتیک

همانطور که گفته شد امروزه استفاده از درب های اتوماتیک بسیار رواج پیدا کرده است و تقریبا در تمامی ساختمان ها و بنای مسکونی، اداری و تجاری مورد استفاده می شوند. همین محبوبیت بالا باعث شده است که شرکت ها و برندهای متعدد داخلی و خارجی در زمینه تولید و ساخت این درب ها فعال باشند و محصولات خود را روانه بازارها کنند. تنوع و تعدد محصولات باعث شده است که قیمت ها نیز تفاوت های زیادی باهم داشته باشند. مهم ترین فاکتورهایی که در قیمت درب اتوماتیک موثر هستند به شرح زیر هستند:

درب اتوماتیک , قیمت درب اتوماتیک , خرید درب اتوماتیک

  1. اولین نکته در تعیین قیمت درب اتوماتیک کارایی آن است و باید به این نکته توجه کرد که این درب ها در محیط های مسکونی ، تجاری یا اداری استفاده می شود. هر کدام از این محیط ها می توانند از درب های متفاوتی استفاده کنند.
  2. نوع موتور درب اتوماتیک عامل بعدی است که در قیمت آن موثر است. به صورت کلی 3 نوع موتور برای این درب ها وجود دارد. موتور سنترال یا مرکزی که در وسط شفت درب قرار دارد. موتور ساید که از نظر قدرت و توان بهترین نوع موتور است و برای درب های بزرگ و پر تردد بسیار مناسب است و موتور توبلار که می توان گفت محبوب ترین موتور کرکره برقی است. هر کدام از این موتورها دارای ویژگی ها و مزایای خاص خود هستند و از نظر قیمت نیز تفاوت های زیادی باهم دارند.
  3. عامل سوم که در قیمت درب اتوماتیک تاثیر گذار است برند سازنده آن است. همانطور که گفته شد برند ها و شرکت های متعددی در زمینه ساخت این لوازم فعال هستند که معروف ترین آنها شامل تورمکس (Tormax)، لیبل (Label)، بارزانته (Barzante)، فک (Faac) و … هستند. قاعدتا محصولات هر برند با توجه به ویژگی ها و کیفیتی که دارند می تواند قیمت های مختلفی داشته باشند. البته باید توجه داشت که بسیاری از درب های اتوماتیک که در ساختمان های مسکونی و اداری استفاده می شوند از جنس شیشه هستند و موتورهای متفاوتی با سایر درب های کرکره ای دارند. اما از آنجا که تمام این درب ها به صورت اتوماتیک عمل می کنند، در یک خانواده قرار می گیرند.
  4. اندازه و ابعاد درب اتوماتیک فاکتور دیگری است که در تعین قیمت آن موثر هستند. هرچقدر اندازه درب اتوماتیک بزرگ تر باشد طبیعتا قیمت بیشتری دارد و درب هایی با اندازه کمتر قیمت کمتری دارد.
  5. نوع تیغه ها یکی دیگر از اصلی ترین فاکتورهای موثر در قیمت درب اتوماتیک است. تیغه درب های اتوماتیک از مواد مختلفی ساخته می شوند که اصلی ترین آنها شامل تیغه های آلومینیومی، تیغه های گالوانیزه، تیغه های فولادی، تیغه های پلی کربنات، تیغه های فوم دار و تیغه های رول گیتر هستند. هر کدام از این تیغه به سبب ویژگی ها و عملکردی که دارند می توانند قیمت های مختلفی داشته باشند.
  6. امنیت درب های اتوماتیک یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در تعیین قیمت این محصولات است که شاید بتوان گفت مهم ترین و اصلی ترین فاکتور انتخاب این نوع درب ها است. هر چقدر میزان امنیت درب های اتوماتیک بیشتر باشد قطعا از قیمت بیشتری نیز برخوردار است.
  7. نصب و راه اندازی یکی دیگر از فاکتورهایی است که در نقش موثری در تعیین قیمت درب اتوماتیک دارد. همانطور که گفته شد در درب های اتوماتیک از 3 نوع موتور مختلف استفاده می شود که هر کدام می توانند نحوه نصب متفاوتی داشته باشند.

عوامل فرعی در تعیین قیمت درب اتوماتیک

از دیگر عواملی که اهمیت بسیاری خرید و فروش این درب ها  دارند می توان به مواردی مانند طول عمر، کیفیت قطعات سازنده، خدمات پس از فروش و گارانتی آن، میزان استفاده از درب و میزان تردد، نوع جک در درب های اتوماتیک مسکونی، مواد سازنده چهارچوب درب و … اشاره کرد که هر کدام می تواند تاثیر زیادی در تعیین قیمت درب اتوماتیک داشته باشد.

59 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.