مدار فرمان کرکره برقی

هر مجموعه‌ای به یک مرکز و مغز اصلی نیاز دارد که دستورات را بفرستد تا باقی اعضا آن‌ها را انجام دهند. درست مانند بدن انسان که مغز به هر یک از اعضا بدن دستوری ارسال می‌کند تا وظیفه محول شده را به بهترین نحو انجام دهد.

تمام وسایل برقی و الکترونیکی هم یک مغز و فرمانده مرکزی دارند که به آن‌ها مدار فرمان می‌گویند.

مدار فرمان

رسیور کرکره برقی یا مدار فرمان کرکره برقی وسلیه‌ای الکترونیکی است، که می‌توان به زبان ساده گفت که با اتصال ریموت کنترل به آن می‌توان باز و بسته کردن کرکره برقی را مدیریت و کنترل کرد. انواع مختلفی از مدار فرمان وجود دارد که با توجه به کارایی آن‌ مدل و نوع آن نیز متفاوت است.

برخی از این مدارها دارای دکمه‌هایی هستند کنترل کرکره را به شکل دستی انجام می‌دهند و برخی هم چنین امکانی را ندارند. حال امروز به معرفی انواع این مدارهای فرمان می‌پردازیم. همانطور که گفتیم مدار فرمان کرکره برقی همان مغز کرکره است، که فرمان را از ریموت دریافت کرده و کرکره را بالا و پایین می‌فرستد

مدار فرمان کرکره برقی , قیمت مدار فرمان کرکره برقی

انواع مدار فرمان کرکره برقی

مدل‌های متنوعی از مدار فرمان وجود دارد. از مدل‌های سیم کارت خور که با هر بار باز و بسته شدن به شخص پیامک می‌فرستد، گرفته تا مدل‌هایی که دارای تنظیمات خاصی مانند تنظیم سرعت باز و بسته شدن کرکره می‌باشد. اما پرکاربردترین و محبوب‌ترین مدار فرمان در میان عموم مردم، مدار فرمان ساده است که اکثرا برای مغازه‌ها و محل‌های تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از دیگر مواردی که امروزه بسیار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد، درب‌های پارکینگ‌ها هستند که در منازل مسکونی، پارکنیگ‌های عمومی و … احتمالا در سطح شهر زیاد به چشمتان خورده است. نکته مهمی که درمورد مدار فرمان کرکره پارکینگ وجود دارد نصب تعدادی ماژول و تنظیمات بر روی آن مانند سنسور حضور مانع و یا تایمر برای باز و بسته شدن کرکره است، در این نوع مدار فرمان می‌توان سرعت باز و بست کرکره را نیز مدیریت و کنترل کرد.

همچنین مدارهایی وجود دارند که تنها با یک ریموت کنترل همزمان می‌توان چهار موتور کرکره برقی را کنترل کرد.

مدار فرمان کرکره برقی , قیمت مدار فرمان کرکره برقی

مشهورترین مدار فرمان کرکره برقی

مدار فرمان بتا از مشهورترین و پرکاربردترین انواع مدار فرمان کرکره برقی است که در دو مدل معمولی و فول در بازار عرضه شده است.

نسخه معمولی و ساده آن برای مغازه‌ها و فروشگاه‌ها مناسب هستند و نسخه فول یا حرفه‌ای آن اکثرا در کرکره‌های پارکینگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در نسخه حرفه‌ای آن امکان نصب چشمی و سنسور و چراغ‌های چشمک زن و یا فلاشر نیز وجود دارد، این فلاشر جهت متوجه ساختن دیگر اتومبیل‌ها از ورود یا خروج ماشین از پارکینگ است که باعث ایجاد خطر یا تصادف نشود.

قیمت مدار فرمان کرکره برقی

پس همانطور که گفته شد مدارهای کرکره برقی انواع مختلفی دارند و کارایی‌های متفاوتی نیز با یکدیگر دارند، در نتیجه هر کدام از آن‌ها قیمت‌های متفاوتی نیز دارند، شما هم می‌توانید با توجه به نیاز خود با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید تا بهترین و مناسب‌ترین مدار فرمان را به شما معرفی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *