مقایسه جک پارکینگی ایرانی

جک پارکینگی در ایران

تقریبا اواخر دهه هفتاد بود که استفاده از جک پارکینگی در ایران شدت گرفت. این اتفاق همزمان با بالاگرفتن ساخت و ساز آپارتمان ها، خصوصا آپارتمان های لوکس در ایران شکل گرفت. بعد از رواج یافتن استفاده از جک درب و جک پارکینگ میان ایرانی ها خیل عظیمی از شرکت های خارجی اقدام به وارد کردن قطعات این جک ها با قیمت مناسب به ایران فضای رقابتی شدیدی را در ایران به وجود آوردند و به مرور شرکت های ایرانی را از جریان بازار کنار زدند. تا سال های طولانی شرکت های ایرانی وارد کننده و مونتاژ کننده اصلی قطعات جک برقی و جک پارکینگی بودند تا زمانی که بازار ارز و تحریم های کشورهای غربی اقتصاد ایران را دچار دگرگونی کرد. این تحریم باعث شد بعضی از شرکت های خارجی صادرات قطعات را به داخل کشورمان متوقف کنند و آن دسته از شرکت هایی که هنوز صادرات را متوقف نکرده بودند، قطعات را با قیمت بالایی به فروش برسانند. این اتفاق باعث شد تا برخی شرکت های ایرانی با تکیه بر دانش فنی مهندسان ایرانی اقدام به ساخت نمونه داخلی جک پارکینگی و جک برقی کنند.

جک پارکینگی ایرانی , خرید جک پارکینگی ایرانی , انواع جک پارکینگی ایرانی

انواع جک پارکینگی ایرانی

شرکت های سیماران، سوزوکی، یال، تابا، واکرا و فراز به عنوان اولین شرکت های ارائه جک پارکینگی ایرانی کردند. در ابتدا اعتماد به جک پارکینگی ایرانی امری سخت و غیر قابل باور به شمار می آمد ولی همانطور که گفته شد با بالا رفتن قیمت جک های برقی و پارکینگی خارجی به سبب بالا رفتن قیمت ارز در ایران، مردم ناخواسته مجبور به استفاده از محصولات ایرانی شدند. البته نظراتی و واکنش های گرفته شده از این نوع جک پارکینگی بسیار مطلوب بوده و کیفیت ساخت آن ها کاملا مشابه جک پارکینگی خارجی است.

جک پارکینگی ایرانی , خرید جک پارکینگی ایرانی , انواع جک پارکینگی ایرانی

مقایسه انواع جک پارکینگی ایرانی

3شرکت های فراز، سوزوکی و یال پر فروش ترین محصولات جک پارکینگی در ایران را دارند. در زیر بر اساس نظرات کارشناسان، مقایسه ای را میان این 3 محصول پر فروش انجام می دهیم.

جک پارکینگی فراز S4

این جک دارای دو بازو با ظاهری کاملا تکراری است که ظاهر آن را به طور کل شبیه به جک پارکینگی ایتالیایی کرده است. مدار فرمان آن نیز کاملا مطابق ب علم روز اروپا ساخته شده  است و این جک را تبدیل به جکی قدرتمند کرده است. تمامی قطعات این جک از کیفیت بالایی برخوردار هستند و تا کنون نمونه های کمی از این دستگاه به خرابی برخورد کرده است.

جک سوزوکی SZ-400

احتمالا شما هم با شنیدن نام سوزوکی تعجب کرده باشید. سوزوکی شرکتی در ژاپن است که علاوه بر ماشین و موتور سیکلت اقدام به تولید جک درب هم کرده است. سیاست های اخیر این شرکت موجب شده است تا این شرکت با حضور در ایران و استفاده از نیروی انسانی بومی اقدام به تولید جک پارکینگی ایرانی نماید. این جک از لحاظ ظاهر کاملا شبیه به جک فراز است. از نقاط قوت این جک می توان به بی صدا بودن و نرم بودن حرکت آن اشاره کرد. یکی از بزرگترین نکات منفی این جک پارکنیگی نیز استفاده از آلن به جای سوئیج در کلید خلاص کن است.

نمونه های زیادی از این نوع جک برخلاف جک پارکینگی فراز به خرابی برخورده اند که این مورد نیز یکی از نقاط ضعف این جک به حساب می آید.

جک پارکینگی ایرانی , خرید جک پارکینگی ایرانی , انواع جک پارکینگی ایرانی

جک پارکنیگی یال

بزرگترین نقطه قوت جک پارکینگی یال X2 شکل ظاهری آن است. این نوع جک بر خلاف دو جک قبلی ظاهری کلیشه ای و تکراری ندارد و و به صورت کاملا متفاوت به بازار عرضه شده است. نوع خلاص کن این جک سوئیچی و محل آن ها مکان مناسبی تعبیه شده است. تنها نقطه ضعف این جک صدای ایجاد شده از آن است که البته صدای زیادی ندارد ولی نسبت به دو جک قبلی بیشتر است.

محصولات شرکت یال هم از لحاظ تعداد خرابی مانند جک سوزوکی است. علاوه بر این شرکت یال دارای دو سال گارانتی می باشد که متاسفانه در هیچ شهری خدمات در محل وجود ندارد.

106 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.