آموزش نصب جک برقی

آموزش نصب جک برقی

در این مقاله آموزش نصب جک برقی و مکانیسم کار آن ها به طور مختصر مورد بررسی قرار می گیرد برای آشنایی کامل با آن ها این مطلب را مطالعه کنید.

درب های اتوماتیک که روی آن ها جک برقی نصب شده باشد با یک ریموت کنترل و باز و بسته می شود ، بنابراین مجبور نیستید ماشین خود را برای باز کردن درب پارکینگ در هوای نامساعد ترک کنید. با یک دکمه ساده روی ریموت به راحتی و با اطمینان می توانید پارکینگ خود را باز و بسته کنید.

بسیاری از افراد و مکان های تجاری دارای درب بازکن اتوماتیک برای امنیت و راحتی هستند. یکی از سؤال های بارز که هنگام تلاش برای نصب کردن جک های برقی اتوماتیک به وجود می آید این است که چه دستورالعمل هایی برای نصب این جک ها وجود دارد. تولید کنندگان تقریبا همیشه دستورالعمل های لازم را برای نصب آن ها مشخص می کنند.

به طور معمول برای نصب جک برقی دستورالعمل هایی را که همراه آن آمده است باید دنبال کنید اما اگر این دستورالعمل ها به زبان خارجی باشند یا به طرز بد نوشته شده باشند باید نحوه نصب آن را فرا بگیرید.

نصب جک برقی , آموزش نصب جک برقی

مکانیسم کار جک های برقی

جک اتوماتیک درب یک وسیله الکترونیکی است که می تواند روی درهای موجود برای استفاده در محل کار یا منزل نصب شود تا به طور خودکار آن ها را باز یا بسته کند. جک اتوماتیک ابزاری است که به درب کمک می کند تا بر اساس تکانه الکتریکی که توسط ریموت ، صفحه کلید یا یک سنسور اعمال می شود به طور خودکار باز و بسته شود.

بیشتر موتورهای جک های برقی الکترومکانیکی هستند که دارای موتور الکتریکی و چرخ دنده هستند. این جک های برقی دارای جعبه ای با موتور الکتریکی ، گیربکس و کنترل الکترونیکی است که بر روی یک درب قرار می گیرد و دارای بازوی مفصلی است که به درب وصل می شود. با فعال کردن بازوی مفصلی به آرامی می چرخد و درب را باز می کند یا آن را می بندد. استفاده از موتور مناسب برای جک پارکینگ بسیار مهم است در غیر این صورت اگر خیلی کوچک باشد دوام چندانی نخواهد داشت و بعید به نظر می رسد قابل اطمینان باشد.

اکثر موتورهای موجود باید به یک منبع تغذیه در درب وصل شوند. برخی از موتورها دارای ولتاژ کم هستند که در آن به دور درب وصل می شوند و کابل ولتاژ کم فقط به سمت درب لازم است ، که می تواند بسیار اقتصادی تر از نصب ولتاژ برق باشد و آن ها با یک باتری پشتیبان می گیرند.

یک درب بازکن الکترونیکی خوب به شما امکان می دهد  بدون اینکه از جای خود تکان بخورید ، درب را از دور باز یا بسته کنید.

انواع جک های برقی

انتخاب گسترده ای از جک های برقی در سبک های مختلف وجود دارد ، که نه تنها زیبایی خانه ها را افزایش می دهند بلکه می توانند امنیت و ارزش کلی آن را نیز ارتقا ببخشد.

جک های اتوماتیک می توانند از مواد مختلفی مانند آلومینیوم ، فولاد ضد زنگ ، پلاستیک و غیره ساخته شده باشند بنابراین بسته به نوع جک ، صاحبان خانه می توانند انتخاب کنند که نوع بازکن ها را برای چه چیزی می خواهند. این درب بازکن های ایمن بسته به نوعشان به طرق مختلفی نصب می شوند.

برای حفظ حریم خصوصی و محافظت بیشتر ، نصب درب بازکن اتوماتیک بهترین کاری است که صاحبان خانه آن را انتخاب می کنند. این درب بازکن ها برای اهداف نظارتی بسیار مناسب هستند که باعث صرفه جویی در وقت نیز می شوند.

نصب جک برقی , آموزش نصب جک برقی

نصب جک های برقی

برای نصب جک های برقی باید عوامل زیادی را در نظر گرفت تا بتوان به خوبی از آن ها استفاده کرد. نصب جک برقی روی درب های مختلف با هم فرق دارد.

هنگام نصب این جک ها باید از طول جک مطلع شوید و بدانید که اندازه درب چقدر است و چقدر نیاز دارید تا در باز شود. طول جک ها باید با دقت در نظر گرفته شود زیرا طول زنجیره شما عملکرد بازکننده جک را تعیین می کند.

وزن جک نیز یکی دیگر از عواملی است که باید در نظر گرفته شود. شما باید بررسی کنید که آیا درب بازکن جک می تواند وزن زیادی را تحمل کند. نصب جک برقی بسیار حساس است و دقت زیادی را می طلبد.

در صورتی که جک برقی به طور صحیح نصب نشود ممکن است عملکرد جک برقی را تحت تأثیر قرار دهد و عمر مفید آن را به طور چشم گیری کاهش دهد.

قبل از نصب جک ، باید اطمینان حاصل کنید که کلیه الزامات لازم برای نصب مناسب وجود داشته باشد و درب باید آزادانه و بدون بسته شدن لولا و یا کشیدن درب روی زمین باز و بسته شود.

همیشه عملکرد قبل از نصب جک آن را بررسی کنید که ولتاژ مورد استفاده با ولتاژ جک مطابقت داشته باشد. همه جک ها یکسان نیستند و جک هایی وجود دارد که از انواع مختلف مواد ساخته شده اند. شما باید تعیین کنید که جکی که به آن احتیاج دارید چه ولتاژی نیاز دارد.

نحوه نصب جک های برقی

برای نصب جک برقی باید ابتدا پایه های آن را نصب کرد که برای نصب پایه ها باید ابعاد آن در نظر گرفته شود. پس از نصب و وصل کردن پایه ها باید جک به آن متصل شود. پس از آن درب را تا جایی که می خواهید از آن بیشتر باز نشود باز کرده و پایه های جلو دقیقا در همان ناحیه جوش زده شود. ذکر این نکته ضروری است که در هنگام نصب پایه ها باید کاملا تراز باشند و بازوها تنظیم شوند. برای تنظیم بازوها باید قبل از هر چیز مطمئن شوید که سیم های باز و بسته به صورت صحیح متصل شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.