حقایقی در مورد نصب دوربین فیش آی

مقدمه

دوربین مداربسته یکی از ابزارهایی است که امروزه به عنوان ابزاری برای حفاظت و نظارت استفاده می‌شود. دوربین مدار بسته انواع مختلفی دارد که بر حسب مکان و نیاز از انواع مختلف آن استفاده می‌شود. یکی از انواع دوربین مداربسته دوربین فیش آی یا چشم ماهی است.

دوربین فیش آی

دوربین مدار بسته فیش آی یک دوربین یک دوربین تحت شبکه است که دارای لنز‌هایی است که توانایی تصویربرداری 180 درجه تا 360 درجه را دارد. علت این توانایی فاصله کانونی بسیار کم بین سنسور تصویر و لنز دوربین مدار بسته است. همین زاویه دید باعث شده است تا این دوربین به یکی از پر کاربرد ترین و پر استفاده ترین انواع دوربین مداربسته تبدیل شده است.

نصب دوربین فیش آی خرید دوربین فیش آی

مزایا و معایب دوربین فیش آی:

بزرگترین مزیت این دوربین این است که جایگزین چند دوربین مدار بسته است. با پوشش 360 درجه ای این دوربین می‌تواند جایگزین 4 دوربین مدار بسته باشد. از بزرگترین عیب‌های این دوربین می‌توان به کم بودن رزولوشن اشاره کرد. این دوربین به دلیل پوشش 360 درجه ای رزولوشن کمتری نسبت به کیفیت اعلام شده توسط شرکت سازنده دارد.

نصب دوربین فیش

در اغلب دوربین‌های مدار بسته یک نکته و مشکل اساسی وجود دارد و آن هم وجود نقطه کور در تصویر است. به عنوان مثال در دوربین نصب شده در سمت راست اتاق تصاویر سمت چپ اتاق نقطه کور به حساب می‌آیند.  اما دوربین فیش آی با قابلیت پخش تصویر به صورت 360 درجه این مشکل را حل کرده است.

نکات مهم هنگام نصب دوربین فیش آی:

  • دوربین باید روی سقف کاذب و با کمک یک پایه کوچک گنبدی نصب شود
  • تمامی ‌اتاق و محل نصب دوربین فیش آی باید نور کافی را داشته باشد
  • درباره کیفیت تصویر مورد نیاز تصمیم بگیرید. این کیفیت به ارتفاع نصب و فاصله از سوژه‌ها بستگی داره.
  • این دوربین را در گوشه‌ها نصب نکنید این کار پوشش دوربین را دچار اخلال می‌کند

نصب دوربین فیش آی بر روی دیوار

در این روش دوربین مدار بسته زاویه دید 180 درجه دارد. این روش نصب به کاهش تعداد دوربین‌های نصب شده در یک مکان کمک می‌کند و در مکان‌هایی مثل کانتر‌های خروجی، راه پله‌ها و راهرو‌های T  شکل کمک می‌کند.

نصب دوربین فیش آی خرید دوربین فیش آی

نکات مهم هنگام نصب دوربین فیش آی:

  • دوربین را دقیقا در وسط دیوار مورد نظر قرار بدهید
  • در مورد ارتفاع نصب ابتدا خوب فکر کنید و بعد دوربین را نصب کنید. این مسئله بر روی کیفیت و تراکم تصویر تاثیر می‌گذارد.
  • برای نصب در ارتفاع بالاتر مطمئن بشید که دوربین با زاویه 180 درجه توانایی تصویر برداری رو به پایین را داشته باشد تا دوربین شما تصاویر ابر و سقف را ضبط نکند.
  • احتیاط کنید تا موانع در مقابل دوربین فیش آی باعث ایجاد نقطه کور نشود

نصب بر روی میز کانتر و وسائل حمل و نقل

این روش بیشتر برای زمانی که قسمت بالایی یک مکان مورد توجه باشد، استفاده می‌شود. به عنوان مثال در جلسات که نیاز است تصویر تمامی ‌افراد دور میز پخش شود از این روش استفاده می‌کنید.

44 پاسخ

  1. [url=https://doxycyclineforsale.life/#]where can i buy doxycycline without prescription[/url] buy doxycycline online 270 tabs

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.