نصب راهبند

راهبند چیست؟ راهبند برقی دارای چه ویژگی های است؟ نحوه نصب راهبند به چه صورتی است؟ هر آنچه را که باید درباره نصب راهبند بدانید در این مقاله بخوانید.

راهبندها در واقع لوله ها یا میله های درازی هستند که در ورودی بیمارستان های، دانشگاه ها و املاک خصوص قرار دارند و از ورود اشخاص یا وسایل غیر مجاز به داخل جلوگیری می کنند. در حقیقت وجود راهبندها در جلو درب ورودی امنیت یک ساختمان یا ملک را بالا می برد، زیرا با وجود راهبند ماشین یا فرد مورد نظر مورد بازرسی قرار می گیرد و در صورت کسب اجازه می تواند وارد شود. همچنین در صورتی که فرد یا وسیله نقلیه مربوطه مشکوک باشد از ورود آن به ساختمان جلوگیری خواهد شد. معمولا از راهبندها بیشتر در عوارضی جاده ها، ورودی بیمارستان ها، ساختمان ها و ملک های شخصی، ورودی پارکینگ ها، فروشگاه ها و سایر موارد دیگر استفاده می شود.

اگر قصد دارید که اطلاعات جامعی را در مورد نصب راهبند، راهبند برقی یا اتوماتیک و قیمت راهبند به دست آورید به شما پیشنهاد می کنیم به خواندن این مقاله ادامه دهید تا به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنید.

نصب راهبند , راهنمای نصب راهبند , فروش راهبند

انواع راهبند

به صورت کلی راهبندها به دو دسته راهبند برقی یا اتوماتیک و راهبند دستی یا مکانیکی تقسیم می شوند.

راهبند دستی یا مکانیکی

در این نوع راهبند بوم به وسیله یک نیروی مکانیکی بالا و پایین می شود. امروزه استفاده از راهبندهای مکانیکی به شدت کاهش پیدا کرده است.

راهبند برقی یا اتوماتیک

برخلاف راهبندهای دستی، در راهبندهای برقی بوم به وسیله یک موتور الکتریکی، و به صورت کاملا اتوماتیک بالا و پایین می شود. امروزه از راهبندهای برقی به دلیل نوع کارایی آن ها بیشتر استفاده می شود. به علاوه راهبندهای اتوماتیک بر حسب نوع کاربرد آن ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه بیشتر شما را با آن ها آشنا می سازیم.

راهبند ستونی یا بولادر 

از این نوع راهبندها تنها در مکان هایی استفاده می شود تا از ورود وسایل نقلیه مانند ماشین و موتورسیکلت جلوگیری شود. معمولا از راهبند ستونی بیشتر در مراکز نظامی استفاده می شود تا از ورود هر نوع وسیله نقلیه به داخل جلوگیری کند. به علاوه از این راهبند نیز می توان برای مسدود کردن خیابان ها در زمان های مشخصی نیز می توان استفاده کرد.

راهبند میله دار و بوم دار

از دیگر راهبندهای اتوماتیک، راهبند میله دار یا بوم دار می باشد. از این راهبندها بیشتر در درب ورودی اماکن تجاری و پارکینگ ها استفاده می شود. از ویژگی های بارز راهبند میله دار این است که سرعت باز و بسته شدن آن ها بسیار بالا است و در 2 ثانیه باز می شود که باعث می شود ورود و خروج سریعی را مشاهده کنیم.

راهبند زنجیری

شکل ظاهری راهبند زنجیری به این صورت است که دو قوطی در سمت راست و چپ قرار می گیرند و به وسیله یک زنجیر به هم وصل می شوند. البته قابل ذکر است که امروزه از این راهبندها کمتر استفاده می شود. از ویژگی های بارز راهبند زنجیره ای این است که به صورت کامل درب ورودی را تحت پوشش قرار می دهد و مانع ورود غیر مجاز هر شخص یا وسیله نقلیه می شوند.

نصب راهبند , راهنمای نصب راهبند , فروش راهبند

در هنگام نصب راهبند باید به چه نکاتی توجه کرد

در هنگام نصب راهبند باید نکاتی را رعایت و به آن ها توجه کرد. این نکات عبارتند از:

  • از مهمترین نکاتی که باید در هنگام نصب راهبند به آن توجه کرد، محل عبور عابر پیاده می باشد. برای مثال اگر عابر پیاده بیرون از اتاق نگهبانی تردد می کند، راهبند باید به صورتی نصب شود که شخص از پشت آن رفت و آمد کند.
  • محل نصب راهبند باید به نگهبانی نزدیک باشد.
  • باید نصب راهبند به صورتی باشد که از دیوار نگهبانی و اطراف آن حداقل 30 سانتی متر فاصله داشته باشد تا در هنگام باز و بسته شدن با مانعی برخورد نداشته باشد.
  • راهبند نباید در محل عبور آب یا باغچه نصب شود.
  • ابعاد و ویژگی های راهبند مورد نظر
  • کابل کشی راهبند
  • و …

قیمت راهبند

قیمت راهبند بسته به نوع و کاربرد آن متفاوت می باشد و هر کدام از راهبندهای اتوماتیک و مکانیکی دارای قیمت خاص خود هستند. اما آنچه را که بر روی قیمت راهبند تاثیر می گذارد و باید در هنگام خرید به آن توجه کرد شامل نوع راهبند، روش نصب راهبند، برند و مدل های محصول و سایر مدل های دیگر اشاره کرد.

در این مقاله اطلاعات کاملی را در خصوص نصب راهبند، راهبند برقی و قیمت راهبند در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم که این مقاله نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *