راهنمای خرید هوزینگ دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته یکی از مهمترین و پر استفاده ترین ابزارهای حفاظتی و نظارتی است. یکی از مشکلات بزرگ حول دوربین مدار بسته، محافظت از آن در مقابل شرایط محیطی و جوی است. یکی از ابزارهایی که این مشکل را به طور کلی حل کرده است، هوزینگ دوربین مدار بسته نام دارد.

هوزینگ دوربین مدار بسته فروش هوزینگ دوربین مدار بسته مرکز پخش هوزینگ دوربین مدار بسته هوزینگ دوربیندوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته یکی از ابزارهای حفاظتی و نظارتی است که این روزها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در گذشته ای نه چندان دور این دوربینها صرفا جنبه امنیتی داشته و تنها در مراکز امنیتی یا اقتصادی مهم مانند بانک یا طلا فروشیها مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما امروز استفاده از این دوربینها همه گیر شده و حتی از این دوربین برای ضبط مسیرحرکت خودروها از زاویه دید پشت آیینه خودرو استفاده می‌شود. باور عمومی در زمینه دوربینهای مداربسته، استفاده از آن برای تامین امنیت و حفاظت از محیط می‌باشد ولی این دوربینهای کارکردهای مختلفی در زمینه های صنعتی، پزشکی، کنترل ترافیک، آموزش، خانوادگی، ارتباطات ویدیویی و … دارد.

هوزینگ دوربین مدار بسته

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، هوزینگ دوربین مدار بسته یا قاب دوربین مدار بسته که با نام حفاظ دوربین مدار بسته نیز شناخته می‌شود، برای حفاظت از دوربین مدار بسته استفاده می‌شود. از هوزینگ در گذشته بیشتر در دوربینهای مدار بسته صنعتی استفاده می‌شد ولی امروزه نیز هوزینگها را برای مکانهایی که نیاز به نمایش دوربین به صورت کیس بزرگ را دارند، استفاده می‌کنند.

مزایای هوزینگ دوربین مدار بسته

هوزینگ دوربین مدار بسته به عنوان حفاظ و محافظ برای دوربین مدار بسته استفاده می‌شود. مزایای استفاده از هوزینگ این است که دوربین را در مقابل عوامل محیطی مثل باد، باران، برف، رعد و برق و … حفظ میکند. البته باید توجه داشت که امروزه دوربینهای مدار بسته به صورت اتوماتیک دارای کیسهای هستند که دوربین را در مقابل انواع خطرات حفظ می‌کند. به طور کلی از هوزینگ می‌توان در دوربین مدار بسته سالن پرورش ماهی و سایر نقاط مرطوب استفاده کرد.

انواع هوزینگ دوربین مدار بسته

هوزینگ ها به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. هوزینگ داخلی بیشتر برای جدا سازی دوربین از محیط و مکان هایی که زیبایی ظاهری در آنها مهم است، استفاده می‌شود. نوع خارجی آن نیز به منظور جلوگیری از آسیب و حملات، عوامل جوی و … استفاده می‌شود.

هوزینگ دوربین مدار بسته فروش هوزینگ دوربین مدار بسته مرکز پخش هوزینگ دوربین مدار بسته هوزینگ دوربین

جنس هوزینگ دوربین مدار بسته

برخی هوزینگها را از پلاستیکهای بهداشتی مات و شفاف ساخته می‌شوند. اما از رایج ترین جنسهای مورد استفاده در هوزینگ دوربین مدار بسته میتوان به: استیل، شیشه ای، PVC و UPVC اشاره کرد.

قیمت هوزینگ دوربین مدار بسته

قیمت هوزینگها با توجه به قطعات به کار رفته، جنس و ویژگیهای آنها و برند آنها تعیین می‌شود. به عنوان مثال دوربینی با قابلیت های ویژه قیمتی بیشتر از یک دوربین با یک محفظه پلاستیکی دارد.  پس لازم است که قبل از خرید هوزینگ دوربین مدار بسته نیاز و هدف خود را از خرید آن مشخص کنید.

ابتدا شرایط آب و هوایی منطقه خود را بررسی کنید، سپس خواسته خود و ویژگی هایی که به آن نیاز دارید را در نظر داشته باشد. با یک نصاب و مشاور صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *