کدام مرورگر ها از پلاگین دوربین مداربسته پشتیبانی نمی کنند؟

امنیت مهم ترین نیاز انسان است و همه تلاش می کنند تا در حوزه فعالیت خود این نیاز را برای کاربران خود برطرف کنند. تقریبا از سال 2015، پشتیبانی از پلاگین های NPAPI در مرورگرها متوقف شد و شرکت های سیستم نظارتی که برای پخش تصاویر دوربین های مدار بسته از این پلاگین دوربین مداربسته استفاده می کردند مجبور به تغییر سیستم پخش تصاویر خود شدند.

دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته یکی از پرکاربردترین ابزار نظارتی است و امروزه به دلیل ویژگی های این ابزار تقریبا توسط اکثر افراد برای حفظ امنیت استفاده می شود. یکی از ویژگی های خوب دوربین های مدار بسته، پخش زنده تصاویر دوربین مدار بسته در مرورگرها است. دوربین مدار بسته انواع مختلفی دارد که می توان متناسب با نیاز و قیمت مورد نظر ما از انواع آن استفاده کرد. از انواع دوربین مدار بسته می توان به هایک ویژن، داهوا، اکسیز، بوش، سامسونگ و هانوها اشاره کرد.

پلاگین دوربین مداربسته , پلاگین کروم برای انتقال تصویر , پلاگین فایر فاکس برای انتقال تصاویر

مرورگر

مرورگر وب که به اختصار مرورگر نامیده می شود، نوعی نرم افزار کاربردی است. که برای دریافت و نمایش اطلاعات از اینترنت استفاده می شود. اولین مرورگر در سال 1990 توسط tim berners lee اختراع شد که ابتدا با نام WorldWideWeb و بعد به نام Nexus تغییر نام داد، شناخته می شد. در سال 1995 Internet Explorer توسط مایکروسافت عرضه شد و بعد از آن و با پیشرفت صنعت تکنولوژی با افزایش تعداد مرورگرها ، جنگ بین مرورگر ها آغاز شد.

پلاگین

پلاگین، Add-on یا Extention نوعی برنامه است که بر روی یک نرم افزار دیگر سوار می شود و آن را کامل تر میکند. مرورگرها نیز از پلاگین استفاده می کنند.

پلاگین دوربین مداربسته

امروزه همه نرم افزار ها در تلاش هستند تا امنیت را برای همه کاربرانشان برقرار کنند و در طی این حرکت تمامی مرورگر ها دیگر از پلاگین های NPAPI پشتیبانی نمیکنند و پشتیبانی از پخش تصاویر زنده و تنظیمات سیستم های نظارتی مثل دوربین مدار بسته در این مرورگرها کمتر شده است. به عنوان مثال مرورگر کروم در سال 2015 پشتیبانی از پلاگین های NPAPI را لغو کرد و سافاری نیز در سال 2018 این کار را انجام داد. در مرورگر Microsoft Edge   نیز به طور کل این پشتیبانی وجود ندارد. البته لازم به ذکر است که مرورگرهای اینترنتی عنوان کرده بودند که اینگونه پلاگین های غیر فعال خواهند شد ولی تعداد کمی از شرکت های دوربین مدار بسته، دوربین هایی بدون نیاز به پلاگین دوربین مداربسته عرضه کردند.

پلاگین دوربین مداربسته , پلاگین کروم برای انتقال تصویر , پلاگین فایر فاکس برای انتقال تصاویر

رابط کاربری تحت وب، بدون نیاز به پلاگین:

شرکت های اکسیز، داهوا و هایک ویژن از رابط کاربری تحت وب و بدون نیاز به پلاگین برای دوربین هایشان استفاده می کنند. این رابط کاربری از کدک H.264 پشتیبانی می کند.

بوش:

در اخرین نسخه از نرم افزار دوربین مدار بسته بوش، بدون نیاز به پلاگین می توان تصاویر را در تمام مرورگر های اینترنت و با کدک H.264 مشاهده کرد

هانوها / سامسونگ

در دوربین های مدار بسته جدید این شرکت ها نیز استفاده و مشاهده تصاویر توسط رابط کاربری بدون نیاز به پلاگین دوربین مداربسته فراهم شده است. نکته حائز اهمیت در این رابط کاربری، ریسپانسیو بدون آن است.

63 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.