کرکره برقی اتوماتیکدر گذشته برای باز و بسته کردن کرکره مغازه‌ها و یا درب پارکینگ‌ها نیاز بود تا فرد با استفاده از یک اهرم یا به صورت مستقیم کرکره را بالا و پایین کند. بعد از آنکه جک درب اتوماتیک پارکینگ در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گرفت، استفاده از کرکره‌های برقی نیز به این منظور افزایش یافت.

اجزای تشکیل‌دهنده کرکره برقی

کرکره برقی مانند جک درب اتوماتیک به وسیله یک ریموت از راه دور باز و بسته می‌شود. علاوه بر ریموت خود بدنه کرکره برقی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

تیغه کرکره برقی اتوماتیک

تیغه‌ها اجزای اصلی تشکیل دهنده کرکره هستند. این تیغه‌ها به صورت افقی بر روی هم قرار می‌گیرند تا ارتفاع مورد نیاز ما را تحت پوشش قرار دهند. این تیغه‌ها در جنس‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار عرضه می‌شوند.

موتور کرکره برقی اتوماتیک

موتور کرکره برقی بخشی از آن است که نیروی مکانیکی را برای بالا و پایین رفتن کرکره فراهم می‌کند. موتور کرکره با استفاده از نیروی برق کار می‌کند و در دو نوع ساید و توبلار برای کرکره‌های برقی وجود دارد.

ریل کرکره برقی

ریل پروفیلی از آهن است که در دو سمت درب قرار می‌گیرد و تیغه‌ها در داخل آن بالا و پایین می‌رود. جنس این ریل‌ معمولا از آهن است و در بعضی موارد از آلیاز آن با آلومینیوم نیز استفاده می‌شود.

شفت کرکره برقی

شفت در واقع لوله‌ای است که یک سمت آن به موتور وصل می‌شود و قسمت دیگر آن به رول تیغه کرکره وصل می‌شود. موتور در واقع شفت را می‌چرخاند و به وسیله آن رول کرکره بالا و پایین می‌رود.

انواع کرکره برقی

کرکره برقی پارکینگ

در گذشته مناز کمتری در شهر دیده می‌شد که برای درب پارکینگ خود از کرکره استفاده کنند اما با افزایش استفاده از کرکره‌های برقی، از این کرکره‌ها به عنوان جایگزینی برای درب پارکینگ استفاده شد.

کرکره برقی مغازه

همنین از کرکره برقی می‌توان به عنوان جایگزینی برای کرکره‌های دستی مغازه‌ها استفاده کرد. این کرکره‌ها علاوه بر زیبایی بیشتری که نسبت به کرکره‌های معمولی دارند امکان چاپ کرکره برقی را هم فراهم می‌کنند و صاحبان کسب و کار می‌توانند لوگو یا طرح دلخواه خود را بر روی کرکره چاپ کنند.

مزایای استفاده از کرکره برقی

کاربردی در شرایط مختلف جوی

کرکره برقی بر خلاف سایر درب‌های برقی که در برابر وزش باد شدید با مشکل مواجه می‌شوند و حتی در بعضی موارد توانایی بستن درب را هم ندارند، در این شرایط جوی مقاوم می‌باشد. همچنین بارش باران هم در عملکرد کرکره برقی تاثیری ندارد.

راحتی و آسایش

یکی دیگر از مزایای استفاده از درب برقی یا کرکره برقی فراهم کردن آسایش و راحتی برای اعضای خانواده است چرا که در هنگام ورود و خروج از پارکینگ دیگر نیازی نیست تا یکی از افراد خانواده مسئولیت باز و بسته کردن در را بر عهده گیرد.

امنیت

در برخی از مواقع افراد به هنگام خروج از پارکینگ فراموش می‌کنند درب پارکینگ را ببندند که می‌تواند مشکلات امنیتی برای اعضای یک ساختمان ایجاد کند. استفاده از کرکره برقی باعث می‌شود که بعد از خروج از پارکینگ به صورت اتوماتیک کرکره بسته شود و این مشکل تا حد زیادی برطرف گردد.

عمر طولانی

کرکره برقی در مقایسه با مدل‌های سنتی کرکره‌ مغازه ها یا درهای قدیمی پارکینگ عمر بیشتری دارند و کمتر هم با خرابی مواجه می‌شوند.

زیبایی

زیبایی را نیز می‌توان یکی از مهمترین دلایل ترجیح کرکره برقی بر سایر کرکره‌ها و روش‌های حفاظتی دانست.

در صورتی که شما هم قصد خرید کرکره برقی پارکینگ یا خرید کرکره برقی مغازه دارید، می‌توانید با شماره‌های 09121028815 | 09123057936 تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در انتخاب مناسب‌ترین کرکره متناسب با بودجه‌تان به شما کمک خواهند کرد. همچنین در صورتی که کرکره خود را از فروشگاه سیستم‌های حفاظتی آتادر تهیه کنید، می‌توانید از گارانتی و خدمات پس از فروش آتادر بهره‌مند شوید.