کرکره برقی مغازه

کرکره برقی مغازه کرکره اتوماتیک

کرکره برقی مغازه یکی از جدیدترین تجهیزات امنیتی فروشگاه‌ها به شمار می‌رود. در گذشته که استفاده از کرکره های برقی چندان رایج نبود، از کرکره‌های دستی استفاده می‌شد که به وسیله یک اهرم، باز یا بسته می‌شدند.

استفاده از کرکره برقی مغازه علاوه بر آسایش بیشتری که نسبت به سایر روش‌های محافظت از مغازه دارد، از امنیت بالایی نیز برخوردار است.

مزایای کرکره برقی مغازه

زیبایی نسبت به سایر کرکره ها

کاربری آسان

مقاومت زیاد در برابر خوردگی و زنگ نزدن

ایمنی مناسب

جلوگیری از ورود آلودگی

اصلی‌ترین اجزای کرکره برقی مغازه، تیغه کرکره برقی و موتور کرکره برقی است که در این مقاله به معرفی ویژگی‌های هر یک می‌پردازیم.

کرکره برقی مغازه کرکره اتوماتیک درب کرکرهنمونه استفاده از کرکره برقی مغازه در یک رستوران

موتور کرکره برقی

موتورهای کرکره برقی مغازه معمولا یا از نوع موتور کرکره ساید هستند و یا از نوع موتور کرکره توبلار. معمولا موتورهای ساید به نسبت موتورهای توبلار کرکره گران‌تر هستند. دلیل اصلی این تفاوت هم به دلیل تفاوت در کارایی آن هاست.

موتور ساید کرکره برقی مغازه برای بالا و پایین بردن کرکره‌های سنگین‌تری استفاده می‌شوند و از لحاظ اندازه نیز بزرگتر از بقیه موتورها هستند. از مهمترین مزایای موتورهای ساید کرکره برقی مغازه نیز امکان تعمیر و یا تعویض موتور بدون نیاز به جابجایی کرکره است.

موتور تیوبلار کرکره برقی مغازه در مقایسه با موتور ساید کرکره مغازه اندازه کوچکتری دارند و برای جابجایی کرکره‌های سبک‌تر از آنها استفاده می‌شود. از مهمترین عیوب موتور کرکره تیوبلار مغازه می‌توان به این مورد اشاره کرد که در هنگام خرابی یا تعویض لازم است کل کرکره برقی از داخل شفت خارج شود.

در هنگام قطعی برق موتور کرکره برقی چگونه کار می‌کند؟

در صورتی که بخواهید در هنگام قطع برق نیز از کرکره برقی استفاده کنید، می‌توانید با تهیه UPS این امکان را فراهم کنید. البته در هر دو نوع موتور کرکره برقی نیز خلاص کن دستی وجود دارد.

تیغه کرکره برقی

پر استفاده‌ترین تیغه کرکره برقی برای مغازه، تیغه کرکره آلومینیومی و تیغه کرکره پلی کربن است. با توجه به وزن این تیغه‌ها معمولا توصیه می‌شود از تیغه کرکره برقی آلومینیومی برای مغازه‌هایی با حداکثر ابعاد 7*8 متر استفاده شود. همچنین فروشگاه‌هایی که قصد استفاده از تیغه کرکره برقی پلی کربن دارند، بهتر است ابعاد کرکره آن‌ها از 4*5 متر کمتر باشد.

علاوه بر این دو نوع تیغه کرکره اتوماتیک مغازه ، انواع دیگری از کرکره نیز وجود دارد که کرکره برقی پانچ یکی از آن‌ها به شمار می‌رود. از کرکره برقی پانچ معمولا به صورت ترکیبی همراه با تیغه کرکره آلومینیومی استفاده می‌شود تا هم به زیبایی کرکره افزوده شود و هم نور به داخل مغازه بتابد.

نوع دیگری از تیغه کرکره با نام غضروفی نیز وحود دارد که حرکت آن در مقایسه با انواع دیگر کرکره برقی آرام‌تر است و صدای کمتری ایجاد می‌کند.

قیمت کرکره برقی مغازه

در تعیین قیمت کرکره برقی مغازه عوامل مختلفی مانند ابعاد کرکره برقی ، جنس موتور(تیوبلار یا ساید)، جنس تیغه و … موثر است.

نوع موتور در تعیین جهت بسته شدن کرکره برقی(به سمت داخل مغازه یا بیرون آن) موثر است؟

نه تنها موتور در تعیین نحوه بسته شدن کرکره برقی موثر نیست بلکه نوع تیغه نیز در تعیین آن نقشی ندارد و عوامل موثر بر آن فقط محل نصب کرکره(اینکه آیا امکان بسته شدن به داخل دارد یا نه) و سلیقه شما بستگی دارد.

 

    پاسخ دهید

    ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*