راهبند آکاردئونی چیست؟

همانطور که در مقاله راهبند اشاره کردیم راهبندها یکی از اصلی‌ترین موارد در ایجاد امنیت و کنترل عبور و مرور می‌باشند. یکی از انواع این راهبند ها راهبند آکاردئونی است.

یک از مشکلات اساسی در ورودی ساختمان‌های پرتردد مثل کارخانه‌ها شرکت‌ها، مجتمع‌های مسکونی و پارکینگ‌ها ایجاد امنیت لازم و جلوگیری از ورود بدون هماهنگی به این مناطق است. یکی از مواردی که این مشکل را حل کرده راهبند است. راهبندها با ایجاد مانع در ورودی‌ این شرکت‌ها و کنترل تردد امنیت و نظم را به این مکان‌ها می‌دهد. راهبندها انواع مختلفی دارند که در این مقاله به یکی از مهمترین و پر کاربرد ترین انواع راهبند خواهیم پرداخت و همه جوانب آن را با هم بررسی خواهیم کرد.

تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

راهبند:

راهبند به تجهیزاتی گفته می‌شود که جلوی ورود و خروج کلیه وسایل نقلیه می‌‌گیرد و ورود و خروج توسط آن کنترل می‌شود. همانطور که گفته شد راهبندها انواع مختلفی دارند که بر حسب کاربرد در مکان‌های مورد نیاز استفاده می‌شود.

یک از پرکاربرد ترین و مهمترین نوع راهبند‌ها راهبند اکاردئونی یا راهبند چرخدار است.

راهبند آکاردئونی :

راهبند آکاردئونی یا چرخ دار یکی از انواع راهبندها است. همانطور که از نام این راهبند پیداست این نوع راهبند ساختاری مشابه ساز آکاردئون که باز و بسته می‌‌شود دارد. این نوع راهبند با نام راهبند کشویی نیز شناخته شده است که دلیل این نوع نام گذاری هم ساختار منحصر به فرد آن است.  از دیگر اسامی‌ این نوع راهبند می‌‌توان به راهبند ریلی جمع شونده نیز اشاره کرد.

این نوع راهبند دارای سیستم اتوماتیک ضد برخورد با موانع می‌باشد.

مهمترین مشخصه این نوع راهبند که این راهبند را از دیگر انواع آن‌ها جدا می‌‌کند، قابل حمل بودن آن است که این ویژگی در می‌ان تمامی‌ انواع راهبند منحصر به فرد است.

کاربرد:

برای مکان‌هایی که استفاده از راهبند اهرمی‌ به دلیل محدودیت د فضا امکان پذیر نیست؛ استفاده از راهبند  آکاردئونی مناسب ترین گزینه است.  راهبند کشویی به دو صورت دستی و اتوماتیک قابل استفاده است.

از دیگر موارد کاربرد راهبند کشویی می‌توان به عنوان راهبند میله‌ای در ورودی اماکن پر تردد اشاره کرد اما مهمترین و پرکاربرد ترین مکان برای راهبند آکاردئونی به عنوان مانعی برای کنترل ترافیک است. این نوع راهبند به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد به راحتی می‌تواند  در جاده‌ها و بزرگراه‌ها و معابر به عنوان مانعی برای کنترل ترافیک  استفاده شود.

مزایا:

همانطور که تا اینجا مقاله ذکر شد این نوع راهبند دارای ویژگی‌های مثبت بسیار زیادی است که همین ویژگی‌ها این نوع راهبند را به یکی از پرکاربردترین نوع راهبند تبدیل کرده است.

از دیگر ویژگی‌های مثبت راهبند آکاردئونی می‌‌توان به:

1- حرکت آرام و بدون لرزش

2- ضد باد و دارای ایستایی بالا

3- دارای رنگ پودری – کوره ای که در مقابل صدمات محیطی و اشعه خورشید مقاومت بالایی دارد

4-  نمایشگر روان LED

5- مصرف برق کم به هنگام کار راهبند آکاردئونی

6- جنس درب‌ها که استیل ضد زنگ می‌باشد

7- نصب آسان وامکان جابجاییبه محل دیگر

8- اتصالات روان که موجب سهولت حرک راهبند می‌‌شود

اشاره کرد.

________________________________________________________________________________________

در صورتی که شما هم قصد خرید راهبند آکاردئونی و یا دیگر انواع راهبند را دارید؛ می‌توانید با شماره‌های  09121028815 | 09123057936 تماس حاصل فرمایید.

کارشناسان ما در انتخاب مناسب‌ترین نوع راهبند بر حسب بودجه مورد نظرتان شما را راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *