6 نکته مهم برای حفظ امنیت ساختمان

برای همه ترس از دزدی و از دست دادن اموال و وسایل یکی از دغدغه‌های بزرگ است. بالا بردن امنیت ساختمان یکی از مسائلی است که بیشتر از هرکس به صاحب‌خانه مرتبط است و باید اقدامات لازم جهت پیشگیری از دستبرد و هرگونه تجاوز به حریم خصوصی خانه توسط آن شخص انجام گیرد. در ادامه نکات اولیه امنیتی برای کاهش احتمال سرقت از ساختمان را برای‌تان شرح خواهیم داد.

1. اولین گام برای بالا بردن امنیت ساختمان، ایمن سازی ورودی ساختمان است:

اولین راه ورود سارقان به خانه، درب ورودی است، طبق تحقیقات در 40 درصد سرقت‌ها، سارقان به راحتی وارد خانه شده‌اند. در هنگام خرید در برای منزل علاوه بر زیبایی به جنس و ایمنی در هم توجه کنید. استفاده از درب‌های ضد سرقت اولین قدم برای افزایش امنیت است. نحوۀ ورود از طریق کارت خوان، صفحه کلید، فرستنده های رادیویی، قفل مغناطیسی، گوشی هوشمند و اثر انگشت می‌باشد. هم‌چنین نصب چشمی روی در و زنجیر لازم است.

2. گام بعدی ایمن سازی پنجره‌ها است:

بعد از در ورودی ورود به خانه از طریقه پنجره در درجۀ دوم قرار می‍گیرد، علی‌الخصوص پنجره‌های پشت خانه و آن‌هایی که در دیدرس همسایگان نیستند، بیشتر امنیت خانه را به خطر می‌اندازند و برای نفوذ انتخاب خوبی هستند. امروزه با توجه افزایش استفاده از پنجره‌های بزرگ در ساخت و ساز این موضوع بیشتر مورد حائز اهمیت است. بنابراین حتما قفل‌ها و گیره‌های پنجره‌ها را به صورت مرتب نیاز به بررسی دارند تا در صورت نیاز تعویض شوند.

3. استفاده از سیستم‌های ضد سرقت:

سیستم ضد سرقت، متشکل از انواع دوربین‌های مدار بسته، حسگرها، دزدگیر، سیستم اعلام حریق و … است که با یک مکانیزم کاملاً هوشمند تا حد خیلی زیادی امنیت خانه را فراهم می‌کند. اغلب سارقان برای ورود به خانه‌های دارای سیستم ضد سرقت ریسک نمی‌کنند.
زمانی‌که سیستم‌های‌ ضد سرقت را فعال کنید، ورود افراد را کنترل می‌شود و با درخواست رمز یا روش‌های دیگر، هویت صاحب‌خانه را تأیید می‌کند. یکی دیگر از مزیت‌های این سیستم‌‌ها، تشخیص وقوع آتش سوزی و اطلاع دادن به شما است. این سیستم امکان کنترل از راه دور را از طریق برنامه‌های مربوطه‌اش که روی تلفن همراه یا کامپیوتر شما نصب می‌شود، را به شما می‌دهد و شما می‌توانید هر لحظه وضعیت خانه‌تان را بررسی کنید.

4. نصب چراغ هوشمند برای نقاط تاریک محوطه ساختمان:

برای جلوگیری از ورود سارقان در شب باید اطراف خانه را تا حد ممکن روشن نگه دارید. چون حرکت کردن در تاریکی برای سارقان راحت‌تر خواهد بود. نصب چراغ‌های چراغ‌های حساس به حرکت یا تایمردار بالای درهای ورودی و اطراف خانه، تا با ورود افراد روشن روشن شوند و شما را متوجه حضور افراد کنند.

5. بعد از اثاث کشی قفل‌ درها را عوض کنید

بعد از نقل مکان به ساختمان جدید حتما قفل‌ها را عوض کنید و بهتر است که از قفل ضد سرقت استفاده کنید . دلیل ضرورت تعویض قفل این است که امکان دارد مستاجر قبلی کلید اضافی پیش خودش داشته باشد یا کلید یدکی به همسایه‌ای داده باشد. برای این کار نیاز نیست که تمام دستگیره و قفل را تعویض کنید فقط کافیست مغزی درونی دستگیره که مستقیم به کلید وصل می شود را عوض کنید. شاید با تعویض قفل‌ها متحمل هزینه شوید ولی ارزش وسایل خانه‌تان بیشتر از قیمت چند قفل است.

6. محل امن برای کلیدهای یدک:

یکی از کارهای نسبتا رایج و اشتباه برای برقراری امنیت ساختمان گذاشتن کلیدهای یدک در بیرون از خانه، جایی مانند زیر گلدان‌ها و موزاییک یا پادری است؛ برای استفاده در زمانی که کلید اصلی را گم کرده اید یا جا گذاشته اید. با این کار فقط ورود سارقان را ساده‌تر می‌کنید بهتر است کلیدهای یدک را به دست همسایگان مطمئن خود بسپارید.

99 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.