7 مشکل رایج درب گاراژ

پارکینگ از خودروی شما در برابر نور خورشید، باران‌های اسیدی، سرقت و سایر عوامل آسیب زننده محافطت می‌کند. داشتن پارکینگ برای ساختمان روی قیمت آن تاثیر دارد و امروزه اکثر درب هایی که به صورت مکانیکی باز و بسته می‌شدند جای خود را به درب‌های کرکره‌ای یا درب های جک دار دادند. درب‌های ریموت دار پارکینگی باید هر چند وقت یک بار بررسی شود که اگر مشکلی داشت فورا برطرف شود و امنیت ساختمان را به خطر نیاندازد.

درب‌های پارکینگی ریموت دار به دودستۀ کرکره برقی و درب‌های جک دارد تقسیم می شوند که در ادامه چند مشکلی که ممکن است برای کرکره برقی پارکینگ شما هم پیش بیاید را مورد بررسی قرار داده‌ایم:

جابه‌جایی تیفه‌ها:

درب‌های کرکره‌ای زمانی به درستی که می‌کنند تیغه‌ها در مسیر درست خود حرکت کنند.زمانی که مشکل مربوط به جا به جایی تیغه‌ها باشد، بین ریل و تیغه یک محدودۀ خالی قابل مشاهده است و یا ممکن است بخشی از ریل خم شده باشد.

 

چسبندگی درب:

گاهی ممکن است هنگام باز و بسته شدن درب کمی گیر داشته باشد یا سرعت آن کم شود که یکی از علائم نشان دهندۀ عدم نگهداری مناسب است. این چسبندگی ممکن است به علت عدم روغن کاری یا عدم نظافت درب و پاکسازی گرد و خاک پیش بیاید.

گرم شدن یا سوختن کابل برق:

به مرور زمان کابلی که به موتور کرکره وصل می‌شود فرسوده می‌شود و باید به موقع عوض شود در غیر اینصورت می‌تواند منجر به اختلال در روند کارکرد درب شود.

مشکلات مربوط به چشمی:

اگر چشمی بر اثر ضربه جابه جا شده باشد یا روی آن را گرد و خاک گرفته باشد که مانع ارتباط با ریموت شود، باز و بسته شدن درب دچار اختلال می شود. علاوه بر عوامل ذکر شده، در فصل تابستان نور خورشید هم باعث بروز اختلال در کار چشمی می شود.

مشکلات مربوط به ریموت کنترل:

اولین موردی که هنگام باز و بسته نشدن کرکره برقی باید بررسی کنید ریموت است. در صورت ضعیف شدن باتری یا خراب شدن زیموت نور چراغ آن کم  و یا خاموش می شود.

 

سرو صدای درب:

کرکره های برقی معمولا کم سر و صدا هستند اگر هنگام باز و بسته شدن صدای زیادی ایجاد شد باید آهن کشی، صفحه پلیت  و ریل کرکره برقی را بررسی کنید.

نقص در فیوز یا دستگاه مرکزی

برای چک کردن این بخش باید گوش خود را به دستگاه مرکزی نزدیک کنید سپس دکمه ریموت را بزنید اگر صدایی در دستگاه شنیدید یعنی فیوز و دستگاه مرکزی سالم هستند. اگر صدایی نشنیدید ابتدا باید فیوز را بررسی کنید در صورت سالم بودن فیوز ممکن است ایراد از سیم های ورودی یا برد مدار باشد.

برخورد ماشین و وسایل نقلیه به درب

برخورد ماشین به درب یکی از پر تکرار ترین اشکالات در درب گاراژ است. در بسیاری از موارد ماشین با درب گاراژ برخورد می کند و باعث بروز اشکالاتی در کارکرد درب گاراژ می شود. از قبیل این گونه اشکالات می توان به خراب شدن کارکرد خودکار درب گاراژ، اشکال فیزیکی در درب، کاهش بهره وری درب پارکینگ و دیگر مشکلات از این دست می شود.

برای مشاوره و خرید انواع درب پارکینگ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.
کارشناسان ما در اسرع وقت شما را متناسب با بودجه مورد نظرتان راهنمایی خواهند کرد.

23 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.